”New York Times” opublikował zdjęcia ofiar aborcji
2009-10-21 00:00:00
– Około 50 proc. zdjęć ofiar aborcji, które znajdziecie Państwo w Internecie są prawdopodobnie moimi fotografiami – stwierdziła w wywiadzie udzielonym na początku października gazecie „The New York Times” Monica Miller, profesor teologii w Madonna University w Orchard Lake w stanie Michigan. Ten opiniotwórczy dziennik opublikował na stronie poświęconej m.in. fotografii artykuł i wywiad z Monicą Miller, opatrzony drastycznymi zdjęciami, przedstawiającymi ofiary aborcji, wywołując w ten sposób zdziwienie w środowiskach pro-life – donosi portal LifeSiteNews.com.
Wywiad z prof. Miller wywołał wielkie poruszenie wśród obrońców życia, głównie dlatego, że dziennik „The New York Times” dołączył do niego szereg makabrycznych zdjęć, ukazujących ofiary aborcji. W ten sposób stał się jedyną mainstreamową gazetą na świecie, która to uczyniła.
Autor artykułu, dziennikarz Damien Cave, rozpoczynając swoją historię zaczął od tego, że często zastanawiał się, kto jest autorem zdjęć, które nieraz prezentowali w ramach protestu przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych aktywiści środowisk pro-life, w tym m.in. zamordowany ostatnio James Pouillon.
Zdaniem autorki zdjęć, to czego dokonała gazeta „The New York Times”, to „zamach stanu”, który na pewno sprowokuje poważną debatę w kraju. – Być może po raz pierwszy w historii ruchu pro- life, uznana w kraju gazeta celowo opublikowała (wreszcie!) zdjęcia ofiar aborcji – podkreśliła w wypowiedzi udzielonej portalowi LifeSiteNews.com prof. Miller. – Musimy się modlić, aby serca ludzi uległy przemianie. Naszym celem jest pokazanie i mówienie prawdy o niesprawiedliwości aborcji. Mam nadzieję, że ta historia pomoże przebudzić serca i umysły innych – dodała.
Zdaniem obserwatorów, jest to poważny cios dla zwolenników aborcji, którzy zawsze starali się zdyskredytować zdjęcia „abortowanych” płodów ludzkich. Opublikowanie ich przez liczącą się na całym świecie, lewicową gazetę zadaje im poważny cios.
Autorka zdjęć, mówiąc o swojej motywacji do robienia tego typu fotografii powiedziała, że chciała pokazać ponurą rzeczywistość aborcji. Przyznała, że jest niezwykle trudno zrobić ujęcie bardzo małych płodów. Lecz dzięki zastosowaniu specjalnych soczewek możliwe jest prezentowanie milimetrowych rozmiarów rączek i nóżek uśmierconych dzieci.
Na zdjęciach Miller widać stosunkowo dokładnie palce u stóp i rąk nienarodzonych dzieci. Dodatkowo Miller nie tylko robi zdjęcia płodów dzieci „abortowanych”, ale też zawsze podaje miejsce i czas zrobienia zdjęcia oraz wiek płodu.
Dzieci, które zostały sfotografowane, często były znajdowane na różnego rodzaju wysypiskach odpadów medycznych.
W 1988 r. Miller wraz z innymi osobami odkryła, że laboratorium badania patologii w Northbrook w stanie Illinois było wykorzystywane jako wysypisko odpadów dla 10-12 klinik aborcyjnych. Pomiędzy lutym a wrześniem 1988 r. odkryła ona wraz z innymi działaczami pro-life zwłoki około 4000 „abortowanych” dzieci, które dostarczyły tam kliniki aborcyjne. Wiele z tych płodów zostało później pochowanych w ceremonii pogrzebowej, której przewodniczył kardynał Joseph Bernardin, arcybiskup Chicago.
Miller wraz z przyjaciółmi wyszukiwała martwe płody dzieci pochodzące z aborcji m.in., w miejscach, gdzie składowano odpady ze szpitali. Pośród zużytych rękawiczek i zakrwawionych narzędzi chirurgicznych odnajdywano ich ciała.
Kobieta przyznała, że robiła zdjęcia tych dzieci, by pokazać, że to już są istoty ludzkie. – Wyrzucanie na śmietnik istot ludzkich powinno nas szokować, a nawet obrażać – mówiła w 2008 r.
Monika Miller jeszcze zanim zaczęła robić zdjęcia „abortowanych” płodów była mocno zaangażowana w ruch obrońców życia dzieci nienarodzonych. Znalazła się też w gronie osób, którym w latach 80. wytoczono proces za działalność pro–life. Sprawa zakończyła się uniewinnieniem przez Sąd Najwyższy.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.