”Turystyka aborcyjna” Polek według PSOŻC
2010-08-31 00:00:00
„Jasno sformułowanym celem organizatorów wysłuchania było dążenie do przywrócenia legalizacji aborcji” – stwierdza dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w komunikacie prasowym, jaki organizacja ta wydała w sprawie tzw. turystyki aborcyjnej. PSOŻC odnosi się w nim do wysłuchania obywatelskiego, które odbyło się w budynku Sejmu RP 26 sierpnia br. z inicjatywy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, przy współpracy posła dra M. Balickiego i wicemarszałka Sejmu J. Wenderlicha. Do przedstawienia referatów organizatorzy wysłuchania zaprosili 4 lekarzy ginekologów – jak zaznacza PSOŻC – wszystkich praktykujących „przerywanie ciąży” oraz zwolenników legalności aborcji. Pięć osób zaproszonych do dyskusji panelowej prezentowało jednolite stanowisko pro-aborcyjne.
„Organizatorzy posługując się formułą wysłuchania obywatelskiego w Sejmie RP, czyli Parlamencie kraju, w którym zwolennicy prawnej ochrony dzieci nienarodzonych stanowią 81 % (OBOP, VI 2003), a zwolennicy aborcji bez ograniczeń 5% (GfK Polonia, III 2010), praktycznie nie dopuścili do dyskusji osób reprezentujących poglądy pro-life (w czasie całego spotkania organizatorzy umożliwili zabranie głosu jednorazowo jednemu obrońcy życia - dr. Antoniemu Ziębie - w czasie ok. 3 minut)” – zaznacza PSOŻC w komunikacie, podkreślając, że taki sposób zorganizowania spotkania przeczy idei wysłuchania obywatelskiego.
W dalszej części komunikatu, PSOŻC, odnosi się do tematu „turystki aborcyjnej Polek”. Przytacza udokumentowane szacunki w tym względzie, opracowane przez naukowców i ekspertów związanych z tym stowarzyszeniem
PSOŻC przypomina, że w Wielkiej Brytanii 2009 r. zarejestrowano 20 aborcji wśród Polek, nie-rezydentek tego kraju (dane Departament of Health). „Jest wielce prawdopodobne, że ta liczba nie odzwierciedla pełnej skali turystki aborcyjnej Polek do tego kraju, jednak z całą pewnością trzeba stwierdzić, że szacunki Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny i SROM (mówiące o skali turystyki aborcyjnej Polek do Wielkiej Brytanii rzędu 10-30 tys. rocznie) są pozbawione umotywowania w faktach” – czytamy w komunikacie.
Rzetelne szacunki co do skali podziemia aborcyjnego w Polsce, opracowane przez ekspertów PSOŻC, to 7-14 tys. aborcji rocznie. Stowarzyszenie przypomina, że w 1997 r. – w czasie rocznego okresu legalności aborcji na żądanie – zarejestrowano w Polsce 3047 przypadków aborcji. „Skala podziemia aborcyjnego, czyli liczba aborcji dokonywanych ze złamaniem prawa, odpłatnie, w warunkach gorszych niż szpitalne nie może być 50-krotnością powyższej liczby(!) – a taki rząd wartości był podawany przez organizatorów wysłuchania: ok. 150 tys. rocznie!” – stwierdza PSOŻC.
„Jasno sformułowanym celem organizatorów wysłuchania było dążenie do przywrócenia legalizacji aborcji” – napisał w komunikacie dr inż. Antoni Zięba, który był uczestnikiem tego wydarzenia. „W argumentacji organizatorów sprzeciw wobec aborcji jest sprawą konfesyjną, wynikiem presji Kościoła katolickiego. Tymczasem współczesna nauka ustaliła poczęcie jako początek życia człowieka, a więc aborcja jest odebraniem życia człowiekowi w prenatalnej fazie rozwoju” – czytamy w komunikacie.
PSOŻC przypomina, że sprzeciw wobec aborcji wynika z ogólnoludzkiego imperatywu moralnego: nie wolno pozbawiać życia absolutnie niewinnych ludzi.
Źródło: pro-life.pl
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!