”Twoje światło w Fatimie” - 245 nowych świec

2010-10-18 00:00:00
”Twoje światło w Fatimie” - 245 nowych świec

245 świec oraz 14000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywieźli do Fatimy przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Dziś i jutro świece będą płonąć przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki. W tych dniach przebywają również w Portugalii uczestnicy XII już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzają miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja. W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi w połowie 2009 r., do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych.

Na początku lipca ubiegłego roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu br. delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia - 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami.

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

PiotrSkarga.pl
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!