”W obronie wyższych praw” na Łotwie

2007-07-01 00:00:00
”W obronie wyższych praw” na Łotwie

Na Łotwie ukazała się książka "W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?". JE Ks. Kard. Janis Pujats, Arcybiskup Metropolita Rygi skierował list do Instytutu im. Ks. Piotra Skargi, w którym podziękował za pomoc w przygotowaniu i wydaniu tej publikacji. Ksiądz kardynał zaopatrzył książkę swoim wstępem i polecił jej rozpowszechnianie na Łotwie.
 
W swoim liście - podziękowaniu skierowanym do Instytutu im. Ks. Piotra Skargi Metropolita Ryski napisał: Na łotewski język przetłumaczono książkę "W obronie wyższych praw". Ta książka jest bardzo aktualna, bo homoseksualiści na Łotwie są wciąż aktywni. Jestem bardzo wdzięczny, że Fundacja Instytut im. Ks. Piotra Skargi wzięła na siebie ciężar wydawniczy i finansowy tej książki.
 

Arcybiskup Rygi napisał też wstęp do łotewskiego wydania, w którym zwraca uwagę na zagrożenie homoseksualne. Na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez Kurię Metropolitalną w Rydze, JE Ks. Kard. Janis Pujats zaprezentował książkę i raz jeszcze podziękował za jej wydanie. W imieniu Instytutu im. Ks. Piotra Skargi głos zabrał również Piotr Kucharski, który mówił o zagrożeniach ze strony zorganizowanego lobby homoseksualnego. Podkreślił, że problem promowania tej dewiacji nie dotyczy tylko Polski, czy Łotwy, a działania aktywistów homoseksualnych zmierzają do wymuszenia na opinii publicznej w Europie i na świecie, akceptacji tego zjawiska. W tym dążeniu środowiska homoseksualne nie cofają się przed najbardziej agresywnymi formami prowokacji, szykan oraz bezpardonowego zwalczania wszystkich tych, którzy ośmielają się stanąć na ich drodze.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.