10 000 lilii dla Fatimskiej Pani

styczeń -
10 000 lilii dla Fatimskiej Pani

10 000 lilii dla Fatimskiej Pani

21 lipca 2017 roku delegacja Instytutu udała się do Fatimy, gdzie złożyła bukiet 10 000 białych lilii. Ponadto w tamtejszej Kaplicy Objawień ofiarowała księgę z nazwiskami ponad 90 000 osób, które odmówiły Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

W 2017 roku przypadł niezwykły Jubileusz Stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym Instytut zorganizował specjalną akcję. W jej ramach zachęcał swoich Dobrodziejów do ufundowania niezwykłego prezentu dla Matki Bożej, by przeprosić Ją i wynagrodzić Jej wszelkie zniewagi i bluźnierstwa, których dopuszcza się wobec Niej nasz świat. Z pomocą Przyjaciół Instytutu udało się dostarczyć do Fatimy 10 000 białych lilii. Ogromny bukiet zawierał taką liczbę kwiatów (100 x 100 = 10 000), by to świętowanie uczynić stokroć piękniejszym i godniejszym uczczenia Matki Bożej Fatimskiej. W przygotowaniu tego niezwykłego daru pomógł nam polski hodowca, który stworzył specjalnie dla nas nową odmianę białej lilii, nazwaną oczywiście „Fatimska Pani”.

 

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zakończyła spektakularnym sukcesem – 91 359 Polaków odpowiedziało na wezwanie prezesa Sławomira Olejniczaka i odmówiło Akt oddania się Niepokalanej według św. Maksymiliana Marii Kolbego i potwierdziło to przesłaniem podpisanej karty. Ich nazwiska zostały uwiecznione w pamiątkowej księdze, którą przedstawiciele Instytutu ofiarowali – wraz z kwiatami – w Kaplicy Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Warto zaznaczyć, że Instytut Księdza Piotra Skargi otrzymał oficjalne podziękowanie, przesłane w imieniu rektora Sanktuarium Fatimskiego za tę i inne akcje, które zorganizował z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 roku.

 

Przeczytaj więcej na www.PCh24.pl.

 

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi