2 września gościem Klubu „Polonia Christiana” będzie prof. Andrzej Nowak

2021-08-29 00:00:00
2 września gościem Klubu „Polonia Christiana” będzie prof. Andrzej Nowak

Stowarzyszenie „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Nowakiem w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia na godzinę 18.00 w czwartek 2 września br. Dyskusja w ramach Klubu Polonia Christiana, poprzedzona prelekcją znanego naukowca, toczyć się będzie wokół jakże aktualnego tematu „Putin – źródło imperialnej agresji”.

 

Od czasu powstania silnego państwa rosyjskiego, później sowieckiego, a obecnie Federacji Rosyjskiej, przyznającej się do spuścizny zarówno komunistycznego Kraju Rad, jak i carskiej, imperialnej Rosji, wschodnie rubieże Rzeczpospolitej i współczesne granice Polski były i są zagrożone. Słabe państwo polskie zawsze padało ofiarą zapędów władz w Petersburgu czy Moskwie, tworzących ideologiczne podstawy do kolejnych podbojów. Nie inaczej przedstawia się współczesna sytuacji naszego kraju.

 

Niezależna w swoich decyzjach, silna politycznie i gospodarczo Polska była, jest i będzie przeszkodą dla realizacji rosyjskich politycznych ambicji. Dlatego w swoich planach władze na Kremlu, układając własną wizję przyszłości Europy, widzą w Polsce element trudny do opanowania i niweczący imperialne sentymenty rosyjskich władców.

 

Analizując dzisiejsze stosunki polsko – rosyjskie trudno pominąć rolę, jaką dla napięcia na linii Moskwa – Warszawa odgrywa postawa państw europejskich. I tych, które (jak np. Niemcy) za wszelką cenę chcą robić interesy z Rosją, i tych, które (jak np. Rumunia i republiki nadbałtyckie) zdają sobie sprawę z realności ponownego wdrożenia w życie imperialnych ambicji kolejnych władców Rosji.

 

Władimir Putin, już ponad dwie dekady kierujący Federacją Rosyjską, sprawujący funkcje premiera (pierwszy raz w 1999 roku) i prezydenta, jest przykładem szefa państwa, który stara się odbudowywać znaczenie Rosji w Europie i w świecie, nie mając oporów z zastosowaniem każdej formy nacisku i propagandy czy bezpośredniej interwencji militarnej.

 

Spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Nowakiem, wybitnym historykiem i znawcą stosunków polsko – rosyjskich, będzie doskonałą okazją do poszerzenia własnej wiedzy i uzyskania aktualnych komentarzy do wydarzeń, które dzieją się wokół nas.

 

„Putin – źródło imperialnej agresji” to temat prelekcji ważnej dla zrozumienia także możliwych scenariuszy politycznych działań sąsiada, na którego poczynania trzeba patrzeć z wyjątkową uwagą i ostrożnością. Spotkanie pt. „Putin – źródło imperialnej agresji” poprowadzi red. Tomasz Kolanek z portalu PCh24.pl.

 

Stowarzyszenie „Polonia Christiana” zaprasza na czwartek 2 września 2021 r. na godzinę 18:00 do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia (poziom -1). Wstęp na spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana” jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

 

Foto: Wikipedia

Gdy 16 lat temu na ulice Warszawy wyruszył pierwszy „Marsz dla Życia i Rodziny” trudno byłoby uwierzyć, że w polskich miastach może dojść do masowych wystąpień zwolenników zabijania dzieci poczętych, że plakaty broniące życia poczętego będą dewastowane, a w mediach będą królować permisywne postawy i ataki na chrześcijaństwo. Dlatego po sukcesach tegorocznych pokojowych demonstracji na ulicach polskich miast nie możemy przerywać walki o przetrwanie rodzin i wartości cementujących nasz naród od ponad tysiąca lat. W obronie cywilizacji życia liczy się każdy umysł i każda para rąk.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie zapomina o swoim Czcigodnym Patronie. W przypadającą na dzień 27 września rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi delegacja Stowarzyszenia na czele z prezesem Sławomirem Olejniczakiem złożyła wieńce z kwiatów pod pomnikiem ks. Piotra Skargi oraz przy Jego sarkofagu.
W naszym krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny zdecydowanie warto pójść – dla siebie, dla bliskich, a przede wszystkim - dla naszych dzieci i wnuków. Jeśli jednak ktoś jeszcze zastanawia się nad uczestnictwem w tym patriotycznym święcie rodzin, które rozpocznie się już w niedzielę 25 września o godz. 12 na Placu Matejki, poniższe argumenty rozwieją wszelkie wątpliwości.
Nie ma porządku społecznego bez pełnego miłości życia rodzinnego. Nie ma zdrowych relacji w rodzinie bez oparcia się o wartości cywilizacji życia. Jej wrogowie negują prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawo do wolności i do własności prywatnej, warunkującej wolność. Dlatego do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny zachęcają znani obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej. Pamiętajmy – idąc w niedzielę 25 września w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie okazujemy nasze wsparcie dla walki o zachowanie normalności w rodzinach, w narodzie i w Ojczyźnie.
W dniu 13 września 2022 r. redakcja portalu PCh24.pl, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, uzyskała informację o jednostronnej decyzji pracowników spółki zależnej Google LLC o zablokowaniu na siedem dni kanału PCh24TV – Polonia Christiana na platformie YouTube. Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża stanowczy protest wobec powtarzających się ze strony pracowników serwisu YouTube praktyk cenzorskich, które w rażący sposób łamią konstytucyjną zasadę wolności słowa, obowiązującą wszystkie funkcjonujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środki społecznego przekazu.