Aborcja - gdzie kończy się wolność a zaczyna człowiek?

2016-04-25 00:00:00
Aborcja - gdzie kończy się wolność a zaczyna człowiek?
25 kwietnia 2016 roku w Krakowie odbędzie się debata pt. "Aborcja - gdzie kończy się wolność a zaczyna człowiek?". Serdecznie zapraszamy! 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30 w Aparthotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie.

Organizatorem debaty jest Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, które w taki sposób zapowiada ją na Facebooku
 
W ostatnich dniach bardzo wiele emocji budzi obywatelski projekt ustawy zaostrzający prawo do aborcji. Samo pojawienie się projektu wywołało spory sprzeciw wśród niektórych grup społecznych, z czego wynikły również protesty uliczne. Niestety w obiegu informacji pojawiło się sporo przekłamań przekazywanych świadomie,ale i nieświadomie. 
 
Porozmawiamy o definicji początku życia, poszanowania godności człowieka już od poczęcia, omówimy kwestie prawne z tym związane oraz jak wygląda sytuacja z punktu widzenia medycyny i jej postępów w diagnostyce prenatalnej. 
 
Ze względu na kontrowersje związane z projektem nowelizacji ustawy dot. aborcji uważamy, że jest to temat, który zasługuje na szersze omówienie i próbę rzetelnej odpowiedzi, na pytania, które nurtują wielu z nas.

Goścmi debaty będą ks.prof. Tadeusz Biesaga- bioetyk, lek.med. Maria Szczawińska- ginekolog, Karolina Dobrowolska- analityk Ordo Iuris, oraz Jakub Bałtroszewicz- prezes Fundacji Jeden z Nas, a całe spotkanie poprowadzi prezes Studentów dla RP Maciej Skotnicki.


 



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!