Abp Broglio: organizacje, które walczą o prawa dla homoseksualistów nie mogą się nazywać katolickimi

2010-09-24 00:00:00
Abp Broglio: organizacje, które walczą o prawa dla homoseksualistów nie mogą się nazywać katolickimi

Duszpasterz amerykańskich sił zbrojnych, abp Timothy Broglio podkreślił ostatnio, że organizacje katolickie, które walczą o równe prawa dla wszystkich, w tym o zniesienie zakazu służby wojskowej dla pederastów i lesbijek, nie mogą nazywać się katolickimi, bo nimi nie są. Jego zdaniem, hierarchia Kościoła katolickiego w żadnym wypadku nie może uznać takiej organizacji.

Duchowny amerykański potwierdził ostatnio to, co powiedział w czerwcu tego roku, zdecydowanie sprzeciwiając się zniesieniu tzw. polityki „Don’t Ask, Don’t Tell” w amerykańskich siłach zbrojnych. Hierarcha powiedział agencji CNA, że kapłani w żadnym wypadku nie mogą popierać aktywności homoseksualistów, a organizacja taka jak „Catholic for Equality”, która wyrosła z Human Rights Campaign nie może być w żadnym wypadku uznawana przez Kościół.

Duchowny jest oburzony pomysłem katolików walczących o równe prawa dla homoseksualistów, aby umieszczać w sieci wszystkie przypadki nietolerancji katolickich duchownych.

Grupę „Catholics for Equality” założył były ksiądz katolicki, Tony Adams, który stał się blogerem homoseksualnym. Chce on umieszczać na stronie internetowej organizacji nazwiska księży i biskupów, którzy są przeciwni prawom pederastów i lesbijek, by ich w szczególny sposób piętnować.

Arcybiskup Broglio przypomniał również, że sprzeciw duchownych Kościoła katolickiego wobec homoseksualizmu nie wynika z fanatyzmu, ale z głębokiej miłości wobec każdego człowieka. Hierarcha powiedział, że obowiązkiem kapłanów jest uczenie prawdy, nawet jeśli jest ona niewygodna dla wielu.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!