Abp Migliore skrytykował na forum ONZ ideologię ”gender”
2010-03-10 00:00:00

Przedstawiciel Watykanu przy ONZ, arcybiskup Celestino Migliore skrytykował ideologię „gender”. Jego zdaniem, niektóre programy ONZ zajmujące się promowaniem równości płci, stają się „coraz bardziej ideologiczne” i tak naprawdę przeszkadzają kobietom w osiągnięciu przez nie prawdziwego awansu.
W przemówieniu wygłoszonym w poniedziałek na forum ONZ arcybiskup ubolewał nad interpretacjami pojęcia „gender”, stosowanego w ostatnich oficjalnych dokumentach oenzetowskich. Jego zdaniem „rozmywają one każdą odmienność i zarazem komplementarność istniejącą pomiędzy mężczyznami a kobietami”.
– Te teorie z pewnością nie zmieniają istoty rzeczy, ale zacierają i utrudniają jakikolwiek poważny i jak najbardziej konieczny awans kobiet, w oparciu o ich przyrodzoną godności i przynależne im prawa – stwierdził hierarcha.
Abp Migliore powiedział także, że wskutek łączenia kwestii praw osobistych, społecznych, ekonomicznych i politycznych kobiet z tzw. prawami zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, nie udało się zrealizować prawie żadnych postulatów międzynarodowych konferencji. Co więcej, jest ono nawet szkodliwe dla integralnych potrzeb kobiet i mężczyzn w społeczeństwie.
Nuncjusz apostolski przy ONZ potępił także realizowanie założeń Deklaracji Pekińskiej, mówiąc, że jest ona wyrazem przemocy kobiet w stosunku do dzieci, które są zabijane lub porzucane. Domagał się ich gruntownej rewizji.
Hierarcha nie omieszkał wspomnieć o licznych, prawdziwych zagrożeniach czyhających na kobiety na całym świecie. Mówił m.in. o tym, że dyskryminacja w zakresie dostępu do opieki zdrowotnej oraz żywności w pierwszej kolejności wpływa na dziewczynki i to znacznie bardziej niż na chłopców. Dziewczynki także stanowią najwyższy odsetek wśród dzieci, które są analfabetami.
Przemoc fizyczna i psychiczna dotyka przede wszystkim kobiety, w szczególności wtedy, kiedy gwałt jest wykorzystywany jako broń w czasie wojen.
Zdaniem arcybiskupa motywacja, wartości oraz metodologia i wytyczne stosowane w ramach organów ONZ utrudniają walkę z tymi wszystkimi realnymi zagrożeniami.
Źródło: CNA, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.