W niedzielę 20 maja blisko 4 tys. osób przeszło ulicami Warszawy w ramach drugiego Marszu dla Życia i Rodziny.
W niedzielę 20 maja ulicami Warszawy przejdzie - z inicjatywy Fundacji Pro oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - II Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy o godz. 12.30 spod Sejmu i przejdzie Traktem Królewskim do Rynku Nowego Miasta. Zeszłoroczny Marsz zgromadził ponad 2 tys. osób - głównie rodziny z dziećmi i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku organizatorzy spodziewają się znacznie wyższej frekwencji. Swoją obecność zapowiedzieli reprezentanci organizacji prorodzinnych z całego świata.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im ks. Piotra Skargi zorganizowało kolejną akcję plakatową pod hasłem: STOP PROMOCJI HOMOSEKSUALIZMU W KRAKOWIE. Kampania SKCh związana jest z zaplanowanym na 21 kwietnia marszem homoseksualistów ulicami Starego Miasta w Krakowie, który ma być głównym punktem programu tzw. Dni Kultury Lesbijsko-Gejowskiej.
Wszyscy mamy w pamięci niezłomną postawę Ojca Świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie stawał w obronie prawa człowieka do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Wystarczy wspomnieć słowa tego wielkiego Polaka, które wypowiedział na Jasnej Górze w dniu 15 sierpnia 1991 r.
W krakowskim Domu Polonii odbyła się prelekcja znanego publicysty konserwatywnego i profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr. hab. Jacka Bartyzela, pt. "Konserwatysta wobec demokracji".
Podobnie jak w latach poprzednich pod koniec roku w Instytucie im. Ks. Piotra Skargi trwa przyjmowanie zamówień i wysyłka najnowszego kalendarza na rok 2007 - "365 dni z Maryją".
"Różaniec Twoja obroną" - to hasło nowej kampanii, w ramach której Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi rozprowadza książkę Antonio A. Borellego pt. "Różaniec. Ratunek dla świata". Do końca roku zamierzamy rozesłać ok. 5 mln ulotek, przy pomocy których będzie można zamówić książkę.
"Prawo własności fundamentem porządku społecznego i rozwoju cywilizacji" - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny, już trzeci z kolei, Kongres Konserwatywny w Krakowie, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.
... 
132
133
134
135
136
137
138
139
140
...