W ostatnich dniach na ulicach Krakowa pojawiły się charakterystyczne żółte plakaty będące wyrazem zaniepokojenia osób działających w Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi – autorów akcji plakatowej oraz milczącej większości obywateli Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa akcjami organizowanymi przez grupy promujące homoseksualizm. Plakat ostrzega przed zapowiadanym na 16 maja Marszem Tolerancji.
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza na inaugurację AKADEMII NIEPOPRAWNEJ POLITYCZNIE. Celem tej nowej inicjatywy Instytutu jest odkłamywanie oraz uzupełnianie wiadomości, które z powodów poprawności politycznej oraz rozmaitych manipulacji są przemilczane czy też przedstawiane nieobiektywnie. Inauguracyjny cykl wykładów postanowiliśmy poświęcić tematowi, który jest szczególnie tendencyjnie prezentowany – Inkwizycji. Prelekcje na temat Święta Inkwizycja i jej czarna legenda wygłosi dr Roman Konik, filozof i publicysta, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od połowy stycznia 2009 r. przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi odbyli szereg spotkań z korespondentami w kolejnych miejscowościach na terenie Polski. Łącznie odwiedzili trzynaście miast.
Dwie orientacje: izolacjonistyczna, polegająca na odizolowaniu się od Europy, z której „może przyjść samo zło” oraz druga ofensywna – „zdobądźmy Europę, wyzwólmy Europę, nawróćmy Europę na nasz porządek, podporządkujmy sobie Europę” – występują w każdej epoce dziejów Rosji – podkreśla historyk, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzej Nowak. Sowietolog, publicysta konserwatywny i redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”, był gościem spotkania zatytułowanego „Rosja – konfrontacja z Zachodem”, zorganizowanego w Krakowie, w poniedziałek, 9 marca przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Zobacz film
Instytut im. ks. Piotra Skargi wydał, wzorem lat ubiegłych, kalendarz "365 dni z Maryją". Publikacja zawiera piękne, kolorowe zdjęcia autorstwa krakowskich artystów-fotografików Stanisława i Piotra Markowskich.
„Wychowanie seksualne – edukacja czy cios w rodzinę?” – pod takim tytułem odbyła się 18 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniu edukacji seksualnej.
W dniach 19 i 20 listopada przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili Chełm i Zamość, aby tam spotkać się z przyjaciółmi i darczyńcami Instytutu. Podczas spotkań zaprezentowano film o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie oraz pokaz multimedialny o działalności Instytutu.
Ponad 100 osób manifestowało w piątek, 7 listopada, w południe przed ambasadą Indii w Warszawie w obronie prześladowanych w tym kraju wyznawców Chrystusa. Organizatorzy pikiety przekazali ambasadorowi Indii C.M. Bhandari list, w którym przypominają pogromy chrześcijan do jakich dochodziło w ostatnich trzech miesiącach oraz domagają się od władz ukarania winnych zbrodni i zadośćuczynienia poszkodowanym. Wezwali także do bojkotu indyjskich towarów, by zwrócić uwagę władz Indii na problem prześladowań chrześcijan.
... 
128
129
130
131
132
133
134
135
136
...