Do naszego kraju ponownie przyjeżdża amerykański psycholog, autor książek na temat homoseksualizmu - dr Paul Cameron. W Gdańsku, Bydgoszczy, Koszalinie i Elblągu wygłosi wykłady o dramatycznych skutkach rewolucji obyczajowej.
Warto odnotować, że poprzednie spotkania z dr Paulem Cameronem stały się celem wściekłych ataków ze strony środowisk homoseksualnych i wspierającej je „Gazety Wyborczej”. To pokazuje, że głoszone przez niego tezy zagrażają dobremu samopoczuciu homolobby.
Galę słowa na podstawie kazań sejmowych ks. Piotra Skargi przygotowali organizatorzy tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który odbywa się w dniach 7-14 października w Radomiu. Współorganizatorem tego artystycznego wydarzenia jest Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
Wieczorem, 8. października, w Fatimie polscy pielgrzymi, którzy uczestniczą w pielgrzymce fatimskiej organizowanej przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, będą się modlić we wszystkich intenjcach złożonych przez darczyńów i przyjaciół Instytutu. Dzień później w Kaplicy Anioła Pokoju odprawiona zostanie msza za żywych i zmarłych darczyńców Instytutu.
Klub "Polonia Christiana" oraz Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt. "Kryzys elit - kryzys kultury". W programie zaplanowano wystąpienie prof. Mieczysława Ryby, który opowie o upadku utopijnej idei muti-kulti. Następnie głos zabierze Leszek Żebrowski, skupiając się nad zagadnieniem wpływów pseudo-autorytetów na współczesną kulturę. Konferencja odbędzie się 11 października (czwartek), o godz. 18:00 w Radomskim Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", ul. Malczewskiego 16.
114 świec wotywnych oraz 5800 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny zawiezie w najbliższych dniach do Fatimy delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Kampania „Twoje światło w Fatimie” na stałe wpisała się w bogatą działalność duszpasterską Instytutu. Akcja została zainicjowana w połowie 2009 r. Wtedy po raz pierwszy zapłonęły świece przesłane przez przyjaciół Instytutu i jego aktywnych członków.
Zobaczyłem i poznałem człowieka wiernego swoim ideałom, który od początku do końca stał na wybranej pozycji. Ujrzałem osobę wyrazistą, która robiła to w co wierzyła. Ksiądz Piotr Skarga był wierny zasadzie magis – więcej. Więcej dla Boga i dla Ojczyzny – mówi w rozmowie z PCh24.pl Jarosław Mańka twórca filmu „Skarga”.
26. września, o godz.18.00, w Radomiu będzie miał miejsce wykład prof. Mieczysława Ryby. Naukowiec poruszy kwestię nauczania ks. Piotra Skargi w kontekście kryzysu współczesnej polityki. Przybliżenie sylwetki oraz dzieł najsłynniejszego polskiego kaznodziei jest elementem obchodów roku ks. Piotra Skargi, wiąże się także z 400. rocznicą jego śmierci.
1000 breloków akcji „Nie wstydzę się Jezusa” zostało rozdanych podczas krakowskiego koncertu Arki Noego. Akcja zainicjowana została w marcu 2011 r. przez katolików z Krucjaty Młodych przy wsparciu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.