Benedykt XVI: nie można uznać alternatywnych modeli życia małżeńskiego
2010-09-14 00:00:00

- Wszelkie uznane prawnie „alternatywne” modele związków, za wyjątkiem tradycyjnego małżeństwa, takie jak tzw. małżeństwa homoseksualne i związki partnerskie, zagrażają prawdziwemu modelowi małżeństwa, będącego stałym związkiem jednego mężczyzny z jedną kobietą, zawartego w celach zrodzenia dzieci – mówił wczoraj papież Benedykt XVI.
Wczoraj, w związku z udzieleniem akredytacji nowemu ambasadorowi Niemiec przy Stolicy Apostolskiej, Benedykt XI stwierdził: - Kościół z niepokojem obserwuje próby wyeliminowania chrześcijańskiej koncepcji małżeństwa i rodziny ze świadomości społeczeństwa. Podkreślił, że: w żadnym wypadku Kościół nie może zaakceptować inicjatyw legislacyjnych, których celem jest stworzenie alternatywnych modeli życia małżeńskiego i rodzinnego, gdyż przyczyniają się one do osłabienia zasad prawa naturalnego oraz relatywizacji wszelkich praw i wartości w społeczeństwie.
Ojciec Święty wziął w obronę ludzi starych i schorowanych oraz dzieci poczęte, zaznaczając, że jeśli już na tym etapie będzie się decydować, czyje życie jest bardziej wartościowe, wówczas życie jako takie na żadnym etapie nie będzie miało zapewnionej odpowiedniej ochrony.
Benedykt XVI nie szczędził słów krytyki pod adresem chrześcijan, którzy zamiast stać na straży wiary w sposób bezkompromisowy, przejawiają skłonność do bardziej liberalnych przekonań religijnych. Na przykład, jego zdaniem ci, którzy zastępują Boga personalnego i moralnego bliżej nieokreślonym, tajemniczym bytem zmierzają w kierunku nieuchronnego niwelowania konfliktu istniejącego pomiędzy dobrem i złem, i przez to przyczyniają się do tego, że inni przestają nieustannie dążyć do osiągnięcia dobra. - Jeśli Bóg nie ma wolnej woli – mówił papież – wtedy dobro i zło jest nie do odróżnienia... Człowiek traci moralną i duchową energię potrzebną do integralnego rozwoju osobowości.
Ojciec Święty wezwał chrześcijan do stałego doskonalenia się i krytycznego patrzenia na rzeczywistość oraz oparcia się na wartościach chrześcijańskich, jako fundamencie formowania struktur naszej kultury.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025