Biskup Athanasius Schneider został uhonorowany na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Nagrodą im. Księdza Piotra Skargi

2024-10-14 00:00:00
Biskup Athanasius Schneider został uhonorowany na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie  Nagrodą im. Księdza Piotra Skargi

Obecny kryzys Kościoła od czasów Soboru Watykańskiego II charakteryzuje się doktrynalną i liturgiczną dwuznacznością, niejasnością i współistnieniem sprzecznych doktryn i praktyk liturgicznych, co jest właśnie podstawową cechą modernizmu, którego ten sam Sobór Watykański II był częściowo katalizatorem – powiedział w swoim wystąpieniu na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Bp. Athanasius Schneider, tegoroczny Laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.

 

Biskup Athanasius Schneider urodził się 7 kwietnia 1961 w mieście Tokmok w Kirgiskiej SRR. W 1973 jego rodzina wyemigrowała do Rottweil w Niemczech. Od wielu lat jego posługa duszpasterska związana jest z Kościołem Katolickim w Azji. Biskup Schneider - był m.in. biskupem pomocniczym Karagandy w Kazachstanie (w latach 2006–2011), a od 5 lutego 2011, gdy został przeniesiony przez papieża Benedykta XVI do archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, sprawuje posługę jako biskup pomocniczy Astany – stolicy Kazachstanu.

Laudację na cześć laureata, poprzedzającą wręczenie Nagrody im. Księdza Piotra Skargi wygłosił prezes Stowarzyszenia Polonia Christiana Sławomir Skiba, wymieniając zasługi Biskupa Athanasiusa Schneidera dla krzewienia wiary w trudnych dla Kościoła czasach.

Podejmując swoją, jednogłośną decyzję, Kapituła Nagrody kierowała się pragnieniem docenienia oraz podziękowania Jego Ekscelencji za ogrom pracy duszpasterskiej i umacnianie w wierze katolików nie tylko w swojej diecezji, ale również – podczas licznych podróży do mniejszych i większych wspólnot – wiernych rozsianych po całym świecie na pięciu kontynentach. W czasach zamętu i apostazji na niespotykaną dotychczas w historii skalę, w epoce kryzysu doktrynalnego i dyscyplinarnego we wnętrzu Świętego Kościoła Katolickiego jest Ksiądz Biskup pasterzem niezłomnym, wiernym synem Kościoła i strażnikiem apostolskiej Tradycji niestrudzenie broniąc depozytu wiary, świętości sakramentów i hierarchicznego porządku Kościoła Katolickiego – stwierdził prezes Stowarzyszenia Polonia Christiana Sławomir Skiba.

Kongres, zorganizowany w Krakowie w roku jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, podejmował tematykę kontrrewolucji, chroniącej świat przed zalewem rewolucyjnych działań i projektów burzących ład społeczny i moralny. Referat otwierający kongres pt. „Jak być kontrrewolucjonistą w zrewolucjonizowanym świecie?” wygłosił prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Sławomir Olejniczak, a mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, przedstawił zagadnienie postrzegania polskiego ruchu kontrrewolucyjnego przez środowiska światowej rewolucji.

Okazją do dyskursu na temat przyszłości ruchu kontrrewolucyjnego była poprowadzona przez red. Jana Pospieszalskiego debata z udziałem x. Grzegorza Śniadocha IBP, Marcina Musiała i wiceprezesa Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi Arkadiusza Stelmacha.

XXI Kongres Konserwatywny był ponadto miejscem prapremiery filmu o obchodzącym w tym roku 25 lat działalności Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz spotkań osób reprezentujących środowiska patriotyczne i obrońców wiary, z całej Polski.

Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada.
Obrona dzieci przed deprawacją i zniszczeniem moralnym to temat coraz bardziej aktualny. Presja środowisk sączących zgubne ideologie w umysły młodych ludzi nabiera rozpędu i dlatego, aby skutecznie chronić się przed skrajnie lewackimi ideologiami, musimy poznawać ich metody działania i uczyć się obrony tego, co normalne. O tym, jak obronić dzieci przed deprawacją, opowie w Elblągu 7 listopada br., na współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Elbląscy Patrioci spotkaniu Klubu „Polonia Christiana”, Marcin Musiał, od lat działający na rzecz obrony życia i porządku moralnego.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wraz z grupą Apostolatu Fatimy zapraszają na wspólne spotkanie modlitewne w drugi piątek listopada (08.11.2024). Nasze spotkania, podczas których odmawiamy Modlitwę Różańcową, stały się już tradycją. Warto dołączyć i zachęcić do udziału naszych bliskich.
W tym roku mija 800 lat od otrzymania przez św. Franciszka stygmatów. W ramach spotkań Klubu „Polonia Christiana”, już 13 listopada w Krakowie, będziemy mieli okazję wysłuchać Ojca Atanazego Wojtala, który napisał książkę pt. „Arkana serafickich stygmatów”, poświęconą otrzymaniu stygmatów przez Giovanniego Francesco di Pietro di Bernardone, czyli św. Franciszka.
Nasze wielkie dzieło pomocy katolikom w Mozambiku trwa po dziś dzień. Po owocnej akcji pomocowej zebrania środków na budowę trzech kaplic, prowadzimy kolejną kampanię, której celem jest odbudowa ośrodka duszpasterskiego w rejonie Carapira. Wysiłki te już zostały dostrzeżone m.in. przez biskupa Alberto Vera, który przekazał Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi specjalny list dziękczynny.