Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

2020-03-18
Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa. Aby zaprotestować przeciwko tym atakom, wystarczy kliknąć tutaj i podpisać petycję.

W niedzielę na łamach strony internetowej „Tygodnika Powszechnego” oraz na facebookowym profilu Szymona Hołowni zostały opublikowane wypowiedzi atakujące, potępiające i oskarżające o herezję Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Metropolita szczecińsko-kamieński stał się celem zajadłych ataków, chociaż w swoim liście pasterskim nie napisał nic, co by nie było zgodne z nauką i Tradycją Kościoła.

Kapłan zachęcił wiernych, aby – jeśli ktoś może – przyjmować Komunię Św. do ust i na kolanach. Ponadto Ksiądz Arcybiskup udzielił w swojej diecezji dyspensy wszystkim bojącym się zarażenia koronawirusem, zalecił ostrożność i szczególne dbanie o higienę zarówno wiernym, jak i kapłanom oraz przypomniał, że w obawie przed zarażeniem można przyjąć Komunię duchową.

W związku z powyższym, organizatorzy protestu oceniają ten atak na hierarchę jako populistyczne i nieodpowiedzialne wykorzystywanie strachu przed zagrożeniem zdrowia i życia w naszym społeczeństwie, a także jako chęć zdobycia przedwyborczego rozgłosu.

Promowanie strachu przed czcią do Najświętszego Sakramentu przez postępowe katolickie środowiska jest haniebne, dlatego protest w tej sprawie jest naszym obowiązkiem. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na abpa. Andrzeja Dzięgę, wystarczy wejść na stronę Protestuj.pl i podpisać petycję.

PiotrSkarga.pl

 

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na długo wyczekiwany XVII Kongres Konserwatywny. W zeszłym roku, z uwagi na rządowe obostrzenia, zmuszeni byliśmy do odwołania stacjonarnego spotkania w podkrakowskich Niepołomicach. Postanowiliśmy jednak dochować tradycji i zorganizować Kongres korzystając z transmisji online.
Z radością informujemy, że akcja „Święty Benedykcie – broń mnie od złego!”, łącząca wsparcie odbudowy kościoła w zniszczonym przez trzęsienie ziemi miasteczku Nursja oraz propagowanie noszenia Medalika Św. Benedykta, zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki pomocy okazanej przez naszych Darczyńców ojcowie benedyktyni przeprowadzili niezbędne prace renowacyjne świątyni, fasady i dzwonnicy.
Jak poinformował portal PCh24.pl, jeszcze dziś mają trafić do Sejmu podpisy złożone pod projektem ustawy dotyczącej wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej nowym aktem. Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zebrał ponad 150 tys. podpisów, przy wymaganych 100 tysiącach.
Niech Bożonarodzeniowy okres będzie okazją do dzielenia się Dobrą Nowiną, płynącą z narodzin Świętej Dzieciny w Betlejem i napełnia nas siłą na przetrwanie trudnych chwil oraz pozwoli nam uwolnić się od smutków, jakich nie szczędził nam mijający 2020 rok.
Spotkanie pojednawcze dwóch stron, sfinalizowane podpisaniem ugody między ks. Isakowiczem-Zaleskim a reprezentującym kurię tarnowską ks. dr. hab. Robertem Kantorem odbyło się 22 grudnia 2020 r. w siedzibie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie z inicjatywy zarządu SKCh.