Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

2020-03-18 00:00:00
Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa. Aby zaprotestować przeciwko tym atakom, wystarczy kliknąć tutaj i podpisać petycję.

W niedzielę na łamach strony internetowej „Tygodnika Powszechnego” oraz na facebookowym profilu Szymona Hołowni zostały opublikowane wypowiedzi atakujące, potępiające i oskarżające o herezję Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Metropolita szczecińsko-kamieński stał się celem zajadłych ataków, chociaż w swoim liście pasterskim nie napisał nic, co by nie było zgodne z nauką i Tradycją Kościoła.

Kapłan zachęcił wiernych, aby – jeśli ktoś może – przyjmować Komunię Św. do ust i na kolanach. Ponadto Ksiądz Arcybiskup udzielił w swojej diecezji dyspensy wszystkim bojącym się zarażenia koronawirusem, zalecił ostrożność i szczególne dbanie o higienę zarówno wiernym, jak i kapłanom oraz przypomniał, że w obawie przed zarażeniem można przyjąć Komunię duchową.

W związku z powyższym, organizatorzy protestu oceniają ten atak na hierarchę jako populistyczne i nieodpowiedzialne wykorzystywanie strachu przed zagrożeniem zdrowia i życia w naszym społeczeństwie, a także jako chęć zdobycia przedwyborczego rozgłosu.

Promowanie strachu przed czcią do Najświętszego Sakramentu przez postępowe katolickie środowiska jest haniebne, dlatego protest w tej sprawie jest naszym obowiązkiem. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na abpa. Andrzeja Dzięgę, wystarczy wejść na stronę Protestuj.pl i podpisać petycję.

PiotrSkarga.pl

 

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!