Bułgaria: nagroda dla burmistrza i prawnika za powstrzymanie parady homoseksualnej

2010-09-09 00:00:00
Bułgaria: nagroda dla burmistrza i prawnika za powstrzymanie parady homoseksualnej

Hierarcha bułgarskiego kościoła prawosławnego, bp Mikołaj z diecezji Płowdiw, przyznał prestiżową nagrodę burmistrzowi miasta Pazardzhik Teodorowi Popowi oraz lokalnemu prawnikowi Stefanowi Janewowi za niedopuszczenie do zorganizowania parady homoseksualnej. Obaj mężczyźni otrzymali medale Św. Hermasa.

W ub. miesiącu władze samorządowe w mieście Pazardzhik wydały zarządzenie, zabraniające „publicznej demonstracji seksualności,” co miało uniemożliwić organizację parady homoseksualnej w mieście.

Zarządzenie władz pojawiło się po paradzie zorganizowanej w czerwcu w Sofii, w której uczestniczyło kilkaset osób.

Aktywiści homoseksualni zaskarżyli zarządzenie władz do prokuratora Janewa, który jednak podtrzymał je w mocy, powołując się na „prawo naturalne” i „przyzwoitość”. Stwierdził, że „publiczne demonstrowanie seksualności jest demonstrowaniem bezwstydu”.

Decyzja Janewa dot. zakazu publicznego demonstrowania wszelkiego rodzaju seksualności, tj. homoseksualizmu, heteroseksualizmu, zoofilii, biseksualizmu, nekrofilii itp. została unieważniona przez prokuratora generalnego w Sofii. Zdaniem przełożonego Janewa, zarządzenie było nielegalne i sprzeczne z krajowymi oraz międzynarodowymi przepisami prawnymi.

Prawosławny hierarcha pochwalił zarówno burmistrza, jak i lokalnego prokuratora z miasteczka Pazardzhik „za wkład w obronę wartości chrześcijańskich, obronę moralności i duchowości kościoła prawosławnego, świętości małżeństwa, rodziny i państwowości.

Bp Mikołaj przypomniał, że społeczeństwo nie jest zobowiązane do oglądania tego, jak ktoś niszczy dusze dzieci, sączy truciznę do samej idei o świętości więzi między mężczyzną a kobietą, którzy tworzą rodzinę.

W czerwcu Synod Biskupów Prawosławnych potępił paradę homoseksualną w Sofii.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!