Chrzest Święty wprowadza nas do wspólnoty Kościoła. Nasz pakiet jest przygotowany na ten wyjątkowy dzień

luty 2023
Chrzest Święty wprowadza nas do wspólnoty Kościoła. Nasz pakiet jest przygotowany na ten wyjątkowy dzień

Chrzest Święty wprowadza nas do wspólnoty Kościoła. Nasz pakiet jest przygotowany na ten wyjątkowy dzień

Ten sakrament przyjmujemy tylko jeden raz w życiu, dlatego zadbajmy o godne przygotowanie do niego samych siebie i naszego dziecka. Zgładzenie grzechu pierworodnego poprzez przyjęcie Chrztu Św. to otwarcie każdemu z nas drogi do zbawienia w jedności z Kościołem. W tym ważnym wydarzeniu pomoże specjalny pakiet „Chrzest Święty”, przygotowany przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

 

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: „Do Ludu Bożego wchodzi się przez wiarę i chrzest” – uczymy się już będąc w łonie Kościoła. Dar sakramentu Chrztu Św. nie jest możliwy poza Kościołem. Kościół jako Ciało Chrystusa cechuje się jednością wszystkich członków między sobą dzięki ich zjednoczeniu z Chrystusem, wierzymy też, że Chrystus jest Głową tego Ciała. Wiemy jednak, że przychodząc na świat z grzechem pierworodnym potrzebujemy pomocy i skierowania na drogę do zbawienia.”.

 

Chociaż pierworodny grzech jest grzechem własnym każdego z nas, to jednak w żadnym potomku nie ma on charakteru winy osobistej. Jest przede wszystkim pozbawieniem człowieka pierwotnej świętości. Sakrament Chrztu Św. gładzi grzech pierworodny i ponownie kieruje człowieka do Boga.

 

Tak ważne wydarzenie, wieńczące okres od narodzin dziecka do dnia dołączenia go do grona Kościoła Powszechnego, nakłada szczególne zadania na rodziców oraz na chrzestnych. Warto dzisiaj przypomnieć nieco zapomnianą rolę oraz to, jakim zobowiązaniem jest pełnienie roli rodziców chrzestnych i ich obowiązków wychowawczych wobec dziecka, które przed ołtarzem trzymają do Chrztu św.

 

W tym ważnym dziele, budującym więzi rodzinne i wspólnotowe Kościoła, pomoże nasz pakiet pod nazwą „Chrzest Święty” przygotowany przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Dzwoniąc pod numer telefonu 12 423 44 23, otrzymają Państwo katolicki prezent z okazji Chrztu Świętego. Koszt jego wydania to jedyne 15 złotych (za przesyłkę Państwo nie płacą). Pakiet „Chrzest Święty” można zamówić również przez stronę www.TradycyjneSakramenty.pl (lub klikając w button bezpośrednio pod niniejszym tekstem).

 

W przygotowanym przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi okazjonalnym pakiecie pod nazwą „Chrzest Święty” znajdą Państwo:

  • piękną kartkę z życzeniami dla dziecka o religijnej treści – treści, którą trudno szukać na komercyjnych kartkach dostępnych w kioskach i sklepach;
  • ozdobną kopertę na kartkę, idealnie wpisującą się w tradycyjną estetykę chrzcielną i podkreślającą wagę oraz dostojeństwo aktu przyjęcia dziecka do wspólnoty naszego Kościoła;
  • starannie zredagowaną książeczkę, opisującą znaczenie i historię Chrztu Świętego wraz ze zbiorem modlitw;
  • specjalną kartę, na której mogą Państwo wpisać imię dziecka przyjmującego Sakrament Chrztu. Św. i odesłać ją do nas. Dzięki tej karcie 2 października 2023 roku, we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, zostanie odprawiona za nowo ochrzczone dziecko specjalnie zamówiona Msza Święta!

Przywróćmy Sakramentowi Chrztu Św. należne miejsce w naszym życiu religijnym. Mając dostęp do tego jedynego w swoim rodzaju pakietu chrzcielnego, przeznaczonego dla osób wierzących, które rozumieją wagę Sakramentu Chrztu Świętego, zróbmy co tylko w naszej mocy, aby nowo ochrzczone dziecko wzrastało w wierze katolickiej przez całe życie.

 

Oprawa tego wyjątkowego w życiu dziecka i rodziców dnia niech będzie pamiątką i umocnieniem na drodze do zbawienia i stałego umacniania wiary.

 

PiotrSkarga.pl