Czy szóste przykazanie już nie obowiązuje? Zapraszamy na spotkania z Guido Vignellim

2017-01-31 00:00:00
Czy szóste przykazanie już nie obowiązuje? Zapraszamy na spotkania z Guido Vignellim
 „Komunia dla rozwiedzionych?” – to wspólny tytuł konferencji, jakie odbędą się już niebawem w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu, Warszawie i Lublinie. Zapraszamy na spotkania z Guido Vignellim, autorem wydanej przez SKCh książki, pt. „Rewolucja duszpasterska. Sześć słów-talizmanów w synodalnej debacie o rodzinie”.


 

Włoski publicysta katolicki, badacz dziejów Kościoła, wiceprezes Centrum Kultury Lepanto przyjedzie do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. W kilku miastach naszego kraju odbędzie spotkania poświęcone tematyce jego dwóch książek, wydanych niedawno w języku polskim.


Guido Vignelli najpierw – we wtorek 14 lutego – spotka się z czytelnikami w Krakowie i opowie o swojej pracy, ukazującej w prawdziwym świetle postać jednego z najbardziej popularnych, a zarazem… nieznanych świętych (ZOBACZ SZCZEGÓŁY).


Następnie, pomiędzy 15 a 17 lutego, nasz włoski gość weźmie udział w spotkaniach zorganizowanych przez Klub „Polonia Christiana” w trzech kolejnych miastach. Zabierze głos w bardzo aktualnej kwestii, która rozpala wewnątrz Kościoła i poza nim gorące dyskusje wywołane niejednoznacznym ujęciem przez dokumenty synodu o rodzinie kwestii dyscypliny sakramentalnej.

 


Szczegółowy program spotkań:


POZNAŃ – środa 15 lutego, godz. 18:00, Muzeum Archidiecezjalne, ul. Lubrańskiego 1.


WARSZAWA – czwartek 16 lutego, godz. 18:00, sala konferencyjna Domu Literatury, Krakowskie Przedmieście 87/89.


LUBLIN – piątek 17 lutego, godz. 18:00, Hotel Mercure, Aleje Racławickie 12.



 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!