Dlaczego śmierć boli? Mocne świadectwo ojca Bolesława Słoty

Czym jest śmierć i dlaczego współczesna kultura z bylejakością obchodzi się z tym pojęciem? A przecież jej bezpośrednie doświadczenie, które w odniesieniu do bliskiej osoby każdy z nas mógł już przebyć, daje dużo więcej niż dziesiątki przeczytanych w tym temacie książek. Z problemem śmierci, a szczególnie z jego rozumieniem po katolicku, zmierzył się gość krakowskiego Klubu PCh ojciec Bolesław Słota. Zachęcamy do obejrzenia tej prelekcji.

Krakowskie spotkanie Klubu „Polonia Christiana”, z którego nagranie udostępniamy tutaj dla Państwa, było zatytułowane Memento mori czyli o sztuce (dobrego) umierania. Prelekcję wygłosił redemptorysta o. Bolesław Słota. Jak zaznaczył prelegent, największą dozę inspiracji dla swojego wystąpienia czerpał z dzieła św. Alfonsa Marii de Liguoriego pt. „Przygotowanie do śmierci”.

- Bóg śmierci nie stworzył. Śmierć stworzył szatan. To właśnie ten grzech odejścia, on to zrobił. Śmierć została niejako odsunięta w czasie, a tym odsunięciem jest właśnie wymiar naszego życia. Dopiero tam następuje właściwe spotkanie z Tym, którego nasi pierwsi rodzice utracili - mówił o. Bolesław Słota.

Zachęcamy do obejrzenia lub odsłuchania całości jego prelekcji, którą pierwotnie opublikowaliśmy na kanale PCh24TV. 

PiotrSkarga.pl

Prezentujemy Państwu pełną wersję szokującego dokumentu autorstwa reżysera PCh24TV Łukasza Korzeniowskiego. "Czy nadchodzi zielony komunizm?" to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Ta "zielona" rewolucja ma dotyczyć każdego z nas - dotychczasowe życie ma odejść w zapomnienie.
Film inspirujący do zadumy w Wielkim Poście, odwołujący się do przekazu opartego na Piśmie św., to doskonały fundament dla przeżywania czasu oczekiwania na Święto Zmartwychwstania Pańskiego.
Czy na początku XXI wieku spodziewaliśmy się, że imię Mohammed będzie jednym z popularniejszych imion w Europie, albo że co czwarty mieszkaniec Gdańska i jeden z trzech Rzeszowa będzie Ukraińcem? O problemie migracji w Europie mówił redaktor Bogdan Dobosz w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w końcu stycznia 2023 roku.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej wypowiedzi Prezesa SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomira Olejniczaka, który podsumował dotychczasowe starania naszego środowiska o wprowadzenie do debaty wokół Synodu o synodalności mocnego, katolickiego głosu wiernych przywiązanych do Tradycji i Magisterium Kościoła Katolickiego. Choć sam Synod jeszcze trwa, to jednak jego dwie pierwsze fazy – diecezjalna i krajowa – dobitnie zobrazowały kryzys społecznej recepcji Kościoła. W tym chaosie pojęć, postulatów i problemów nasz głos zdołał się przebić i zyskać zainteresowanie niemałej liczby katolików.
Szczelnie wypełniona sala konferencyjna krakowskiego hotelu INX Design oraz kilka tysięcy osób oglądających na żywo - odcinek specjalny programu "Prawy Prosty Plus" przykuł uwagę dużego grona odbiorców. Nie może to dziwić, wszak goście red. Łukasza Karpiela wytoczyli najcięższe działa wobec bieżącej i przyszłej agendy Rewolucji, realizowanej z coraz większym zapałem także i w Polsce.