Druga edycja kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”

2020-01-17
Druga edycja kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej. Szczegóły na www.CudaLourdes.pl.

Mięło już ponad 160 lat od czasu Maryjnych objawień w Lourdes, gdzie między 11 lutego a 16 lipca 1858 roku Matka Boża ukazała się Bernadecie Soubirous aż osiemnaście razy. Od tego czasu miejsce to stało się jednym z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego, do którego udaje się co roku średnio 6 milionów pielgrzymów z całego świata.

Wielu z nich przybywa tam po cud i tego cudu doświadcza, dlatego też w 2018 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zorganizowało kampanię „Lourdes – lek dla duszy i ciała”, w ramach której jego przedstawiciele zawieźli do Francji aż 51 760 podziękowań i próśb do Matki Bożej nadesłanych przez wiernych z całej Polski.

Kampania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, dlatego Stowarzyszenie postanowiło, że ta piękna inicjatywa musi zostać wznowiona. W związku z tym uruchomiono stronę internetowa www.CudaLourdes.pl, na której można zamówić pakiet „Lourdes – lek dla duszy i ciała”, a więc zyskać:

  • Poświęcony pamiątkowy medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes;
  • Ciekawą broszurę zawierającą życiorys św. Bernadety, historię objawień w Lourdes oraz modlitwy;
  • A także okazję, by napisać i złożyć u stóp Matki Bożej z Lourdes swój problem lub prośbę. Można także podziękować Pani z Lourdes za otrzymane łaski!

Wszystkie prośby i podziękowania zostaną wydrukowane i 12 lutego 2020 roku złożone w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia, za wszystkich, którzy wezmą udział w naszej akcji, w Kaplicy Domu Pielgrzyma w Lourdes zostanie odprawiona Msza Święta!

PiotrSkarga.pl

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania się z wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.
W niedzielę 2 lutego w Bazylice pw. Bożego Ciała w Krakowie odbyła się Msza Święta za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy wsparli nasze kampanie planowane na 2020 rok.
Nie w środę, lecz w czwartek 6 lutego odbędzie się zapowiadane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia, gdzie prelegent wygłosi wykład pt. „Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.