Druga edycja kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”

2020-01-17
Druga edycja kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej. Szczegóły na www.CudaLourdes.pl.

Mięło już ponad 160 lat od czasu Maryjnych objawień w Lourdes, gdzie między 11 lutego a 16 lipca 1858 roku Matka Boża ukazała się Bernadecie Soubirous aż osiemnaście razy. Od tego czasu miejsce to stało się jednym z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego, do którego udaje się co roku średnio 6 milionów pielgrzymów z całego świata.

Wielu z nich przybywa tam po cud i tego cudu doświadcza, dlatego też w 2018 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zorganizowało kampanię „Lourdes – lek dla duszy i ciała”, w ramach której jego przedstawiciele zawieźli do Francji aż 51 760 podziękowań i próśb do Matki Bożej nadesłanych przez wiernych z całej Polski.

Kampania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, dlatego Stowarzyszenie postanowiło, że ta piękna inicjatywa musi zostać wznowiona. W związku z tym uruchomiono stronę internetowa www.CudaLourdes.pl, na której można zamówić pakiet „Lourdes – lek dla duszy i ciała”, a więc zyskać:

  • Poświęcony pamiątkowy medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes;
  • Ciekawą broszurę zawierającą życiorys św. Bernadety, historię objawień w Lourdes oraz modlitwy;
  • A także okazję, by napisać i złożyć u stóp Matki Bożej z Lourdes swój problem lub prośbę. Można także podziękować Pani z Lourdes za otrzymane łaski!

Wszystkie prośby i podziękowania zostaną wydrukowane i 12 lutego 2020 roku złożone w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia, za wszystkich, którzy wezmą udział w naszej akcji, w Kaplicy Domu Pielgrzyma w Lourdes zostanie odprawiona Msza Święta!

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi ma przyjemność udostępnić wszystkim naszym Przyjaciołom, Korespondentom i Czytelnikom bezpłatny audiobook, zawierający nabożeństwo Gorzkich Żali w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.
W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna.
„Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i dlatego będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga” – mówi w programie „Prawy Prosty” wiceprezes Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii.