Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

2019-12-08
Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.

Była to wyjątkowa Msza św. również z innego powodu. Do społeczności wiernych przyjęto podczas niej troje dzieci. Na mocy Chrztu św. Kościół w Sudanie Południowym powiększył się o nowych wiernych, pozostając w szczególnej łączności ze swoimi przyjaciółmi z Polski. To jednak nie jedyna uroczystość, jaka miała wtedy miejsce. Kilkorgu miejscowym dzieciom ojciec Zębik udzielił również pierwszej Komunii świętej. Odtąd będą w pełni uczestniczyć w Eucharystycznej ofierze Chrystusa.


Sudańczycy są wdzięczni Darczyńcom, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi przyczynili się do tego, że wkrótce będą mogli modlić się w godnych warunkach.

 

To już drugi raz, jak katolicy z Sudanu modlili się za Przyjaciół Stowarzyszenia. Pierwsza Msza św. w ich intencji została odprawiona 10 października we wspomnienie św. Daniela Comboniego, o czym także informowaliśmy. Ojciec Krzysztof Zębik również prosi wszystkich polskich Przyjaciół o modlitwę za dzieło misji w Sudanie Południowym, aby na przekór wszelkim trudnościom udało się wybudować dwie kaplice w Piirciok i Kowic. 

O akcji można przeczytać w dziale Kampanie.

 

www.PiotrSkarga.pl

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.