Episkopat Francji: adopcja dzieci nie dla homoseksualistów
2009-11-13 00:00:00
Episkopat Francji potępił narzucanie tamtejszym sądom, wbrew francuskiemu ustawodawstwu, zgody na adopcję dziecka przez pary homoseksualne. Komunikat w tej bulwersującej sprawie wydał stojący na czele Komisji ds. Rodziny i Społeczeństwa, abp Jean-Charles Descubes.
Hierarcha zauważa, że adopcja nie jest kwestią praw indywidualnych, ale jej celem jest ochrona dziecka pozbawionego rodziców naturalnych. Decyzje polityczne i administracyjne powinny być więc podporządkowane jego interesom.
„Prawa i dobro dziecka ograniczają więc prawo do dziecka” – stwierdza abp Descubes. Przypomina, że adopcja pozwala dzieciom doświadczyć życia rodzinnego i otrzymać wychowanie, w którym jest wyraźne odniesienie do wzorców kobiety i mężczyzny, których jedność ma swe źródło w zróżnicowaniu płciowym wpisanym w ciało. „Dla dziecka różnica płci rodziców stanowi podstawę i wzorzec swej tożsamości oraz usytuowania siebie w życiu społecznym” – zaznacza metropolita Rouen.
Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w 2008 r. ukarał Francję za to, że nie przyznała lesbijce z Besançon prawa do adopcji dziecka. Pod presją tego wyroku 10 listopada tamtejszy sąd, wbrew francuskiemu ustawodawstwu, przyznał powódce prawo do adopcji. Żyje ona od lat w związku homoseksualnym, dziecko będzie więc wychowywane przez dwie kobiety.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.