Nieznani sprawcy zbezcześcili sanktuarium maryjne w Fatimie – donosi KAI. W nocy z 10 na 11 stycznia wiele pomników na placu kościelnym pomalowano sprayem i umieszczono napisy: „muzułmanie”, „meczet”, „słońce”, „wyspa” i „księżyc” – poinformowała 11 stycznia portugalska agencja „Ecclesia”.
Cztery posągi przedstawiające papieży: Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz biskupa José Alvesa Correię da Silva, który przyczynił się do uznania objawień Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku, stojące na dziedzińcu przed kościołem Najświętszej Trójcy, a także sam kościół zostały pomalowane czarną farbą – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Od rana usuwano farbę z zabrudzonych pomników. Nie wiadomo, kto był autorem tych napisów i jakie motywy nim kierowały. Policja portugalska prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Benedykt XVI podczas wizyty w Portugalii ma odwiedzić Fatimę 13 maja br. W maryjnym sanktuarium papież odprawi Mszę św.
Do Fatimy odległej o 130 km od Lizbony przybywają rokrocznie setki tysięcy pielgrzymów. 13 maja 1917 r. rozpoczęły się tam objawienia maryjne. Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom Łucji Dos Santos oraz Hiacyncie i Franciszkowi Marto. W 1930 r. Fatima została uznana jako miejsce objawień maryjnych.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.