Finał wielkopostnej akcji ”W Jego Krwi nasze odkupienie” – zwoje z 90 tysiącami podpisów już w Jerozolimie!

2018-08-13 00:00:00
Finał wielkopostnej akcji ”W Jego Krwi nasze odkupienie” – zwoje z 90 tysiącami podpisów już w Jerozolimie!
W ramach zainicjowanej w tym roku kampanii Instytutu Ks. Piotra Skargi, niemal 90 tysięcy polskich katolików oddało się Najdroższej Krwi Chrystusa. Nasza delegacja w Jerozolimie w dniu 26 lipca złożyła nazwiska czcicieli Krwi Zbawiciela, wypisane na specjalnych zwojach, w Bazylice Grobu Pańskiego.

Pracownicy Instytutu dostarczyli do Jerozolimy skrzynię z drzewa oliwnego.  – Skrzynię wykonał polski artysta, w jej wnętrzu znajduje się pięć zwojów (na pamiątkę pięciu Ran Pana Jezusa) z podpisami prawie 90 tysięcy polskich katolików, którzy wzięli udział w naszej akcji – tłumaczy Michał Wikieł. – Zamierzamy złożyć skrzynię, wraz ze zwojami, w katolickiej kaplicy Bazyliki – dodaje Bogusław Bajor.

W tym samym dniu w katolickiej kaplicy Grobu Bożego odbyła się Msza Święta, podczas której kapłan modlił się w intencjach wszystkich osób, które w ostatnich miesiącach, zachęcone przez organizatorów akcji, odmówiły Akt osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. – To osoby wielkiej wiary, które zechciały odmówić ten Akt wierząc, że dzięki niemu wydarzy się wielkie duchowe dobro – powiedział celebrans. 

– Dziękujemy Bogu za tę akcję. Mamy nadzieję, że tak liczne zaangażowanie się w nią polskich katolików przyniesie duchowe owoce im samym, ale także całemu polskiemu Kościołowi, a w konsekwencji i naszej ojczyźnie. To, że mogliśmy złożyć je w samym Grobie Pańskim, jest także wielkim wyróżnieniem dla wszystkich czcicieli Jego Najdroższej Krwi – podsumowuje Michał Wikieł z Instytutu Księdza Piotra Skargi.

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!