Hiszpania: skandaliczna wypowiedź minister ds. równego traktowania

2010-10-13 00:00:00
Hiszpania: skandaliczna wypowiedź minister ds. równego traktowania

Nienarodzone dzieci nie są istotami ludzkimi – twierdzi hiszpańska minister ds. równego taktowania, Bibiana Aido. Wypowiedź ta pojawiła się dopiero po sześciu miesiącach od złożenia interpelacji przez parlamentarzystę Carlosa Salvadora z partii Unii Ludu Nawarry. Mówił on, że państwo jest nic niewarte, jeśli chociażby jeden z jego obywateli jest źle traktowany, w szczególności, jeśli pozbawia się życia dzieci nienarodzone. Deputowany pytał także o fundament, na jakim pani minister opiera swoją argumentację, domagając się powszechnej legalizacji aborcji na życzenie kobiety.  

Według minister Aido „rząd nie może popierać stwierdzenia, iż przerwanie ciąży jest równoznaczne z pozbawieniem życia istoty ludzkiej”. – Nie można bowiem twierdzić, że w wyniku aborcji zakończono życie ludzkie, gdyż do tej pory nie istnieje jednogłośna opinia na temat koncepcji życia...(sic!) Pojęcie życia ludzkiego odnosi się do złożonej koncepcji, opartej na ideach i przekonaniach filozoficznych, moralnych, społecznych i ostatecznie na osobistych odczuciach w tej kwestii – uważa lewicowa polityk

Salvador zapowiedział, że podczas najbliższej sesji parlamentarnej zamierza poprosić panią minister o bardziej szczegółowe wyjaśnienie tej sprawy.

Hiszpania, mimo skandali związanych z nielegalnym funkcjonowaniem ośrodków aborcyjnych i uśmiercaniem dzieci poczętych, nie zrezygnowała z dalszej liberalizacji prawa, zezwalającego na aborcję. Kilka miesięcy temu socjalistyczny rząd premiera Jose Zapatero wprowadził prawo, według którego o aborcję, bez podania przyczyny i zgody rodziców będą mogły się starać już 16-letnie dziewczęta.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!