Ile w nas bolszewika? Najnowszy numer magazynu ”Polonia Christiana” już w sprzedaży

2017-05-12 00:00:00
Ile w nas bolszewika? Najnowszy numer magazynu ”Polonia Christiana” już w sprzedaży

Czy zastanawiali się kiedyś Państwo jak głębokie piętno wycisnął komunizm na obliczu Polski? W tym roku minie 100 lat od tragicznej rewolucji październikowej, która zmieniła oblicze nie tylko Rosji, ale i całego świata. Czy się na to godzimy czy nie, rewolucja ta wciąż ma na nas wielki wpływ. Dlaczego? Zapraszamy do lektury najnowszego 56. numeru „Polonii Christiana”.

 

Numer otwiera tekst Krystiana Kratiuka poświęcony problemowi coraz częstszych bluźnierstw przeciwko Bogu i Kościołowi w sferze publicznej oraz profanacji symboli wiary katolickiej. Autor w stanowczy sposób wyjaśnia dlaczego nie powinniśmy biernie przyglądać się kiedy obrażana jest nasza wiara oraz dlaczego bluźnierstwa powinny być ścigane z urzędu.

 

Natomiast Roman Matoła pochyla się nad niestety coraz powszechniejszym zjawiskiem rozwodów wśród katolików.

 

Tylko na łamach naszego magazynu poruszane są ważne tematy praktycznie nie istniejące  w mainstreamowej prasie, takie jak katastrofalne następstwa tzw. reformacji, której jubileusz 500-lecia obchodzony jest w tym roku. Polecamy więc rozmowę z prof. Johnem Rao na temat okropnej deformacji Kościoła jaką zapoczątkował bunt Marcina Lutra.

 

W najnowszym numerze nie brak również stałych pozycji: felietonów Roberta de Mattei, Grzegorza Brauna, Andrzeja Pilipiuka i Stanisława Michalkiewicza, artykułów Jacka Kowalskiego eksplorującego sarmacką kulturę naszych przodków, czy mini-esejów poświęconych sztuce i stylowi życia z cyklu „Prawda – Dobro – Piękno”.

 

Na szczególną uwagę zasługuje również artykuł Lugiego Bertolidiego dotyczącego biznesowej ekspansji kultury islamu na rynek europejski.

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” od czwartku 11 maja 2017 r. kupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych, a także – po obniżonej cenie - w ebooku za pomocą serwisu ePCh24.pl.

 

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata.  




Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!