Izabela Kastylijska - wzór władcy katolickiego

2009-12-30 00:00:00
Izabela Kastylijska - wzór władcy katolickiego

Sekcja Rycerska Lepanto wydała kolejny, 24. numer swego biuletynu pt. „Rycerz Lepanto”. Najnowszy numer rozpoczyna tradycyjnie artykuł biograficzny. Przedstawia on postać królowej Izabeli, władczyni dwóch państw półwyspu iberyjskiego Kastylii i Aragonii, której panowanie przypadło na schyłek średniowiecza. Ta bogobojna, mądra, energiczna i niezwykle utalentowana królowa, nie należy do osób postrzeganych pozytywnie przez współczesnych historyków przykładających do monarchini miarkę politycznej poprawności. Miast wyważonej oceny dokonań monarchini zaśmieca się świadomość współczesnych społeczeństw obrazami królowej-antysemitki i fanatyczki religijnej, której głównym dokonaniem ma być wypędzenie z Hiszpanii żydów oraz położenie podstaw pod potęgę państwowej Inkwizycji.

„Skromność ubioru a miłość Boża: skuteczny sposób na obronę rodziny” to tytuł innego artykułu w „Rycerzu Lepanto” autorstwa Luiza Sergio Solimeo. XX wiek odrzucił wiele kryteriów, którymi dotąd społeczeństwa Zachodu kierowały się przy kreowaniu i akceptowaniu nowych wzorów ubiorów. Do dziś pozostały właściwie tylko dwa – komfort i praktyczność. Autor udowadnia, że na tej redukcji ucierpiała nie tylko elegancja. Największe szkody, choć niewidoczne gołym okiem, ponoszą dusze ludzi, którzy noszą uproszczone, zwulgaryzowane stroje.

Temat czarnej magii gościł wielokrotnie na łamach „Rycerza”. W najnowszym numerze czytelnik znajdzie wywiad z Lindą Harvey, założycielką „Mission America” – organizacji, której celem jest pomoc w radzeniu sobie z zagadnieniami kulturowymi takimi jak: feminizm, homoseksualizm czy New Age. Tematem rozmowy jest wpływ pogaństwa i czarnej magii na młodzież amerykańską.

Wszystkich zainteresowanych ruchem Stowarzyszeń Obrony Tradycji Rodziny i Własności zainteresuje umieszczony na ostatniej stronie periodyku tekst traktujący o stroju noszonym przez członków TFP. Uroczysty habit jest nie tylko ładny, ale także posiada wiele elementów symbolicznych nawiązujących do tradycji katolickich, w tym mniszych i militarnych.

Jak wspomniano, „Rycerz Lepanto” jest biuletynem wydawanym przez młodzieżową Sekcję Rycerską działającą przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. W każdym numerze można znaleźć informacje o ważniejszych wydarzeniach, których animatorami bądź uczestnikami byli jej członkowie. W 24. numerze można przeczytać o ostatniej wyprawie młodych rycerzy śladami katolickiej Europy do Wrocławia i Trzebnicy oraz pikiecie przed wrocławską redakcją „Gazety Wyborczej” w proteście przeciw prowadzonej przez dodatek wrocławski dziennika kampanii antykrzyżowej w XIV wrocławskim LO.

Nie można pominąć również działu militarnego biuletynu, w którym przedstawione zostały wykusze – elementy architektury obronnej średniowiecza.

PiotrSkarga.pl
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.