Izrael: SN poparł roszczenia homoseksualistów wobec władz Jerozolimy
2010-09-17 00:00:00
Izraelski Sąd Najwyższy orzekł w tym tygodniu, że władze Jerozolimy dyskryminują organizację homoseksualną, odmawiając jej wsparcia finansowego. Sędziowie nakazali samorządowcom natychmiast wypłacić 120 tys. dol. organizacji Open House Center for Pride and Tolerance, która zajmuje się przygotowywaniem parad homoseksualnych.
Jak podaje Ynet News, sędziowie SN w uzasadnieniu wyroku napisali, że władze miejskie nie mogą dyskryminować wspólnoty homoseksualnej, która jest grupą mniejszościową i muszą przyznać organizacji Open House Center dotacje, o które organizacja ta stara się już od 2003 r.
Jak się okazuje, pederaści w latach 2003-2005 otrzymali dotacje, ale w kwocie mniejszej niż wnioskowali. W 2005 r. władze samorządowe podjęły decyzję o wstrzymaniu wypłaty jakichkolwiek środków dla niej. Nie zezwoliły także na zorganizowanie parady homoseksualnej, gdyż ich zdaniem obrażałaby ona żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich mieszkańców Ziemi Świętej.
Władze uzasadniały tę decyzję także tym, że marsz pederastów i lesbijek najprawdopodobniej doprowadziłby do wybuchu poważnych zamieszek.
Sędziowie wyrazili nadzieję, że w przyszłości sprawy refundacji za działalność organizacji homoseksualnej będą załatwiane pomiędzy władzami a przedstawicielami wspólnoty homoseksualnej bez konieczności angażowania sądu. Zwrócili także uwagę na to, że homoseksualiści muszą się cieszyć takim samym statusem, jaki przyznano im w innych częściach Izraela.
Sędzia Meltzer zwrócił uwagę, że władze samorządowe dopuściły się dyskryminacji wspólnoty homoseksualnej „pod pretekstem pozornie obiektywnych kryteriów mówiąc, że parada mogłaby obrazić uczucia żydów, muzułmanów i chrześcijan zamieszkujących w świętym mieście”. Jego zdaniem jest to argument, który nie może być podnoszony w XXI wieku. Z kolei inny sędzia Amit dodał, że respektowanie wspólnoty homoseksualnej jest jednym z mierników demokratyczności państwa.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!