Jak przełamać język lewicy i wrogów życia?

2009-12-18 00:00:00
Jak przełamać język lewicy i wrogów życia?

Polscy obrońcy życia zebrali się 16 grudnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie aby debatować na temat sposobów informowania o prawie do życia nienarodzonych dzieci oraz o metodach działania organizacji zajmujących się propagowaniem obrony życia i ratowaniem niewinnych istot przed horrorem aborcji.

Podczas konferencji Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro Prawo do Życia opowiedział o losach wielokrotnie niszczonej wystawy Wybierz Życie oraz o zaletach odwoływania się do emocji w prezentowaniu poglądów pro life. Redaktor Franciszek Kucharczak z „Gościa Niedzielnego” poruszył problem zastraszania, będącego nową metodą walki z obrońcami życia.

Redaktor Jan Pospieszalski z TVP podzielił się ze zgromadzonymi w auli słuchaczami swoimi doświadczeniami na temat medialnych konfrontacji zwolenników i przeciwników życia. Swój referat wygłosiła również prof. Maria Ryś z UKSW: Pan Bóg wybacza zawsze, człowiek – czasami, natura – nigdy; czyli pytanie o to, czy można „skasować” dziecko.

Po konferencji prelegenci wzięli udział w panelu dyskusyjnym, do którego dołączyli: Piotr Pałka (Fronda.pl), Dominika Jabłońska (TVP) i Rafał Sikora (Rycerze Kolumba, moderacja). Wyemitowane zostały również filmy pokazujące okrucieństwo zabijania dzieci nienarodzonych oraz wywiad z Amerykanką Gianną Jessen, która przyszła na świat w trakcie nieskutecznie przeprowadzonej aborcji.

Konferencję uzupełniła otwarta tego samego dnia na UKSW wystawa „Od poczęcia jestem człowiekiem”, która ilustruje walkę o życie nienarodzonych w różnych krajach.

Akcję zorganizowało Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej UKSW oraz Warszawsko-Praska Rada Rycerzy Kolumba. Patronat nad imprezą objął dwumiesięcznik „Polonia Christiana”.

Marcin Musiał, PiotrSkarga.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.