Polscy obrońcy życia zebrali się 16 grudnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie aby debatować na temat sposobów informowania o prawie do życia nienarodzonych dzieci oraz o metodach działania organizacji zajmujących się propagowaniem obrony życia i ratowaniem niewinnych istot przed horrorem aborcji.
Podczas konferencji Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro Prawo do Życia opowiedział o losach wielokrotnie niszczonej wystawy Wybierz Życie oraz o zaletach odwoływania się do emocji w prezentowaniu poglądów pro life. Redaktor Franciszek Kucharczak z „Gościa Niedzielnego” poruszył problem zastraszania, będącego nową metodą walki z obrońcami życia.
Redaktor Jan Pospieszalski z TVP podzielił się ze zgromadzonymi w auli słuchaczami swoimi doświadczeniami na temat medialnych konfrontacji zwolenników i przeciwników życia. Swój referat wygłosiła również prof. Maria Ryś z UKSW:
Pan Bóg wybacza zawsze, człowiek – czasami, natura – nigdy; czyli pytanie o to, czy można „skasować” dziecko.
Po konferencji prelegenci wzięli udział w panelu dyskusyjnym, do którego dołączyli: Piotr Pałka (Fronda.pl), Dominika Jabłońska (TVP) i Rafał Sikora (Rycerze Kolumba, moderacja). Wyemitowane zostały również filmy pokazujące okrucieństwo zabijania dzieci nienarodzonych oraz wywiad z Amerykanką Gianną Jessen, która przyszła na świat w trakcie nieskutecznie przeprowadzonej aborcji.
Konferencję uzupełniła otwarta tego samego dnia na UKSW wystawa „Od poczęcia jestem człowiekiem”, która ilustruje walkę o życie nienarodzonych w różnych krajach.
Akcję zorganizowało Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej UKSW oraz Warszawsko-Praska Rada Rycerzy Kolumba. Patronat nad imprezą objął dwumiesięcznik „Polonia Christiana”.
Marcin Musiał, PiotrSkarga.pl