Jak wychować dzieci po katolicku? Psycholog Bogna Białecka w Łodzi, Olsztynie i Białymstoku

2016-10-03 00:00:00
Jak wychować dzieci po katolicku? Psycholog Bogna Białecka w Łodzi, Olsztynie i Białymstoku

Współczesny świat pełen jest zagrożeń duchowych. Osobowe zło czyha także na najmłodszych, jeszcze nie w pełni ukształtowanych ludzi. Co zrobić, by uchronić nasze dzieci przed prowadzącym do zguby zgorszeniem i wychować nasze pociechy w Wierze Ojców? Opowie o tym psycholog Bogna Białecka. Spotkania z nią odbędą się w Klubach „Polonia Christiana” w Łodzi, Olsztynie i Białymstoku.


Na początku Miesiąca Różańca Świętego psycholog spotka się z mieszkańcami trzech polskich miast i w ramach cyklu „Katolickie wychowanie dzieci”.

W Łodzi Bogna Białecka zagości w poniedziałek (3 października). Spotkanie w Sali widowiskowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34 odbędzie się o godzinie 18.



We wtorek (4 października) psycholog spotka się z mieszkańcami Olsztyna. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w sali nr 131 Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Prostej 38.


Z kolei we środę (5 października) o godzinie 18 w Sali kameralnej (II piętro) w Centrum „Astoria” (ul. Sienkiewicza 4, wejście od Rynku Kościuszki) rozpocznie się białostockie spotkanie z Bogną Białecką.




Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny!



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!