Już w piątek wyjątkowa konferencja naukowa pod patronatem Wicemarszałka Sejmu. Wystąpią przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

2025-02-25 00:00:00
Już w piątek wyjątkowa konferencja naukowa pod patronatem Wicemarszałka Sejmu. Wystąpią przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

Czy i w jakim stopniu kreatorzy Wielkiego Resetu stoją za obecną transformacją klimatyczną? W ostatnim dniu lutego czeka nas niezwykle ciekawe wydarzenie zatytułowane Parlamentarna Konferencja Naukowa Transformacja Energetyczna a Wielki Reset, które pozwoli zebrać aktualną wiedzę w tym temacie, umożliwiając przy okazji debatę w szerokim gronie ekspertów.

Jak podkreśla pomysłodawca i główny organizator konferencji dr hab. Jacek Janowski, prof. PW, wydarzenie to stanowi kontynuację efektów badań nad Wielkim Resetem przeprowadzonych na Politechnice Warszawskiej w okresie od lipca 2022 roku do października 2024 roku, w ramach projektu realizowanego z konkursu Ministra Edukacji i Nauki, zatytułowanego Architektura i infrastruktura Wielkiego Resetu – studium transformacji ku cywilizacji informacyjnej, którego rezultatem są udostępniane na konferencji opracowania. Stanowią one punkt odniesienia dla organizacji i działalności naukowej oraz popularyzatorskiej pod nazwą Centrum Badań Głębokiego Resetu.


Jak dotąd, zespół naukowców pod kierunkiem prof. Janowskiego opublikował cztery książki w ramach serii Architektura i infrastruktura Wielkiego Resetu. Są to kolejno: Metodologia badań i podejścia badawcze do Wielkiego Resetu, Symptomy Wielkiego Resetu i składniki strukturalne cywilizacji informacyjnej, Korelaty Wielkiego Resetu i składniki regulacyjne cywilizacji informacyjnej oraz Obiekty Wielkiego Resetu i składniki funkcjonalne cywilizacji informacyjnej. Problematyka wspomnianej konferencji będzie zatem nawiązywać do tych kontekstów procesualnego badania Wielkiego Resetu, które mogą wskazywać na źródła ideologiczne i technologiczne koncepcji transformacji energetycznej, wyrażającej się w Europie m.in. za sprawą strategii Europejskiego Zielonego Ładu oraz programów takich jak „Fit for 55”, czy też „Fundusz Odbudowy” (i jego pochodne w postaci KPO).

W gronie prelegentów awizowanej konferencji w Sejmie nie zabraknie reprezentantów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. W panelu „Wielki Reset a Zielony Ład”, w części dyskusyjnej głos zabierze wiceprezes Arkadiusz Stelmach. Natomiast w panelu zatytułowanym „Technokratyczny porządek świata” wśród dyskutantów głos zabierze dr Paweł Momro. Pełny program konferencji prezentujemy poniżej.

Patronat nad wydarzeniem objął Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Bosak. Z racji lokalizacji całości wydarzenia na terenie budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej udział w konferencji wymaga uprzedniej rejestracji i zatwierdzenia przez organizatorów. Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie wielkireset.org.

Parlamentarna Konferencja Naukowa Transformacja Energetyczna a Wielki Reset odbędzie się w dniu 28 lutego 2025 r. w sali 111 bud. U Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (róg ul. Wiejskiej i Pięknej), w godzinach 10:00-16:15.

10.00 –10.15

Otwarcie konferencji - Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Bosak

 

10.15- 12.00 - WIELKI RESET A ZIELONY ŁAD  – Jerzy Karwelis

 

10.15-11.15

Wykłady wprowadzające po 15 min.

  1. dr hab. Jacek Janowski, prof. ucz. PW, Efekty badań przeprowadzonych na Politechnice Warszawskiej w ramach ministerialnego projektu pt. „Architektura i infrastruktura Wielkiego Resetu – studium transformacji ku cywilizacji informacyjnej”, odnoszące się do polityki Zielonego ładu.
  2. dr hab. Arkadiusz Barut, prof. ucz. Akademia Humanitas, Doktrynalno-teoretyczne uzasadnienie i techniczno-praktyczne przejawy Wielkiego Resetu prawa w perspektywie krajowej, unijnej i globalnej.
  3. Prof. dr hab. Maciej Chorowski, PWr, Główne przejawy i  mechanizmy „zielonego nieładu”, będącego konsekwencją wdrażania programów pod hasłami „Zielonego Ładu”.
  4. Prof. dr hab. Witold Modzelewski, Instytut Studiów Podatkowych i dr Artur Bartoszewicz SGH, Finansowo-prawne uwarunkowania Wielkiego Resetu na przykładzie transformacji klimatyczno-energetycznej Europy.

11.15-11.40

Panel dyskusyjny nad wystąpieniami po 5 min.
Naukowiec - Prof. dr hab. Adam Wielomski, UKSW
Polityk – Krzysztof Mulawa, wiceprzewodniczący Komisji Sejmowej ds. Energetyki
Prawnik – mec. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Citizens Against Global Governance
Menadżer – dr Tomasz Teluk, Instytut Globalizacji
Redaktor – Arkadiusz Stelmach, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi

 

11.40-12.00

Dyskusja z udziałem publiczności – łącznie 20 min.:
Jakub Zgierski Prezes Instytutu Wiedzy Społecznej
Mateusz Jagieła
Prof. dr hab. Robert Suwaj PW
Prof. dr hab. Ryszard Zajączkowski KUL
dr inż. Jolanta Domańska, UPrzyr. W Lublinie
dr hab. Joanna Pawlikowska, UBi
Konrad Banecki, Polskie Towarzystwo Gospodarcze

 

12.00-12.15

PRZERWA

 

12.15-14.00

TRANSFORMACJA KLIMATYCZNO-ENERGETYCZNA – Ireneusz Jabłoński

 

12.15-13.15

Wykłady wprowadzające po 15 min.

  1. dr hab. Inż. Arkadiusz Kamiński, Dyrektor Wykonawczy ds. Środowiska ORLEN S.A.,  Uzasadnienie merytoryczne i ekonomiczne deklaracji, regulacji i działań w ramach transformacji klimatyczno-energetycznej w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.
  2. Prof. dr hab. Władysław Mielczarski, prof. ucz. PŁ,  Postulowany a efektywny potencjał lokalnych regionalnych i globalnych systemów energetycznych w perspektywie dywersyfikacji źródeł pozyskiwania energii.
  3. dr inż. Mirosław Gajer, AGH, Technologiczne i ekonomiczne uwarunkowania transformacji klimatyczno-energetycznej.
  4. dr inż. Mirosław Janowski, Społeczne i środowiskowe koszty realizacji programów Zielonego Ładu.

 

13.15-13.40

Panel dyskusyjny po 5 min.

Naukowiec – Prof. dr hab. Jerzy Markowski, wiceprezes Naczelnej Organizacji Technicznej
Polityk – Krzysztof Szymański, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Prawnik – mec. Jędrzej Jabłoński, Ordo Iuris
Menadżer – Marcin Chludziński, Przewodniczący Rady Centrum Strategii Rozwojowych, ex CEO KGHM
Redaktor –  Tomasz Cukiernik

 

13.40-14.00

Pytania od publiczności – łącznie 20 min.:
Robert Zawadzki, Wiceprezes Instytutu Wiedzy Społecznej
Jakub Zapała, FAKRO
dr hab. Joanna Pawlikowska, UBi
dr hab. Robert Zajdlem, prof. PW
dr inż. Marcin Cegielski, Fundacja Wolność i Własność
Marek Moczulski, doradca gospodarczy
Mariusz Sawiński, Copernicus Institute

 

14.00-14.15

PRZERWA

 

14.15- 16.00 - TECHNOKRATYCZNY PORZĄDEK ŚWIATA - dr Magdalena Ziętek-Wielomska

 

14.15-15.15

Wykłady wprowadzające po 15 min.

  1. Prof. dr hab. Wojciech Myślecki PWr, Technokratyczne symptomy cywilizacyjnych trendów na przykładzie wizji ideologicznych i regulacji prawnych transformacji energetycznej.
  2. dr hab. Gracjan Cimek, prof. ucz. AMW,  Krajowa, unijna i światowa dyskwalifikacja klasy politycznej w celu zastąpienia jej klasą technokratyczną w toku transformacji klimatyczno-energetycznej.
  3. Paweł Klimczewski, Zmiany klimatyczne jako uzasadnienie politycznych deklaracji i prawnych regulacji na rzecz transformacji klimatyczno-energetycznej na Zachodzie.
  4. Artur Michalski,  Rzeczywiste, Polityczne a propagandowe – ekologiczne motywy  opracowywania i wdrażania programów Zielonego Ładu na przykładzie inwestycji w energetyce.

 

15.15-15.40

Panel dyskusyjny po 5 min.

Naukowiec – Prof. dr hab. Zbigniew Witkowski
Polityk –  Prof. dr hab. Zdzisław Krasnodębski
Prawnik – dr Łukasz Bernaciński, Ordo Iuris
Menadżer – dr Grzegorz Chocian, Prezes Zarządu Fundacji Konstruktywnej Ekologii ECOPROBONO
Redaktor – Paweł Lisicki, Do Rzeczy

 

15.40-16.00

Pytania od publiczności – łącznie 20 min. – z udziałem:
dr Zygmunt Fura
Andrzej Kazimierczak
dr hab. Robert Zajdler, prof. ucz. PW
prof. dr hab. Ryszard Zajączkowski KUL
Mateusz Jagieła
dr Paweł Momro
Bartosz Kopczyński


16.00 –16.15

Zamknięcie konferencji - w imieniu wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Partnerami Konferencji są:
Citizens Against Global Governance, Fundacja PRO VITA BONA, Fundacja Wolność i Własność, Instytut Badań nad Grupą Państw BRICS, Instytut Wiedzy Społecznej, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Stowarzyszenie Inicjatyw Naukowych, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, Stowarzyszenie Praw Człowieka.


piotrskarga.pl

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!