Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce!

2016-02-01 00:00:00
Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce!
Wielki obrońca rodziny i Tradycji, kardynał Raymond Leo Burke, odwiedzi Polskę! Spotka się z wiernymi w Krakowie i Poznaniu. 


Kardynał promować będzie swoją nową książkę, zatytułowaną Boża Miłość stała się Ciałem.

Już 6 lutego (sobota) kard. Burke odwiedzi Poznań. O godzinie 18:30 w auli Arcybiskupiego Seminarium Duchownego przy ul. Wieżowej 2/4 (sala A1) odbędzie się otwarte spotkanie z duchownym. Wcześniej – o godzinie 16:30 – kardynał odprawi Mszę Świętą w Katedrze Poznańskiej.

Dwa dni później, 8 lutego, kard. Raymond Leo Burke gościć będzie w Krakowie. O godzinie 16:00 w Sali im. Bł. Jakuba Strzemię przy klasztorze oo. Franciszkanów (Plac Wszystkich Świętych 5) hierarcha spotka się z wiernymi, a później – o godzinie 19:00 – w Kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej 52A będzie przewodniczyć Mszy Świętej pontyfikalnej w klasycznym rycie rzymskim.

Kardynał Raymond Leo Burke urodził się w 1948 roku w Richland Center. Od 1994 roku sprawował funkcję biskupa La Crosse, a w 2003 został arcybiskupem St. Louis. W 2008 roku papież Benedykt XVI mianował go prefektem Trybunału Sygnatury Apostolskiej, a dwa lata później uczynił kardynałem. Decyzją papieża Franciszka w 2014 roku został odwołany z Trybunału, obejmując funkcję patrona Suwerennego Zakonu Maltańskiego (joannitów). 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!