Kataklizm, katastrofa, apokalipsa – czy jest się czego bać i kto przetrwa, gdy zabraknie prądu? Takiego numeru ”Polonia Christiana” jeszcze nie było!

2016-07-04 00:00:00
Kataklizm, katastrofa, apokalipsa – czy jest się czego bać i kto przetrwa, gdy zabraknie prądu? Takiego numeru ”Polonia Christiana” jeszcze nie było!

„Trzy dni bez prądu to wystarczająco długo, aby padł transport, by zabrakło świeżej żywności, a w miastach zaczęły się problemy z wodą i wybuchły zamieszki” – mówi każdy preppers. Czy to jedynie teoretyczne rozważania, czy też realny scenariusz, na który każdy katolik powinien się przygotować? Nowy numer magazynu „Polonia Christiana”, który w czwartek 7 lipca 2016 r. trafił do kiosków i salonów prasowych, przynosi garść pytań o przyszłość naszej cywilizacji w kontekście gwałtownej katastrofy, którą coraz częściej wieszczą współcześni twórcy filmów i literatury.

 

W numerze także tekst Krystiana Kratiuka „Gdzie są dziennikarze Chrystusa”. Komentarz do sytuacji, która zaistniała w polskiej prasie katolickiej po publikacji adhortacji  Amoris laetita. O tym dlaczego trzeba pisać na tematy trudne i jakie skutki niesie za sobą „niejasność” adhortacji.

 

Ponadto, na czytelników czeka nietuzinkowa próba „odczarowania” Chrztu Polski jako taktycznego zabiegu dokonanego przez przebiegłego Mieszka I. Czyli jak materialistyczne podejście do historii wypiera wszelkie duchowe pobudki naszego protoplasty, skazując go na cynizm w oczach współczesnych. Krzysztof Gędłek stara się przybliżyć realny bardziej niż „pożądany” wizerunek pierwszego władcy Polski.

 

Dział świat zaoferuje nam przegląd najciekawszych wydarzeń spoza granic naszego kraju. Bogdan Dobosz pisze o tym jak wygląda sytuacja w „zapomnianych dzielnicach” francuskich aglomeracji całkowicie przejętych przez islamistów, a Łukasz Stach przedstawi sytuację narastających zbrojeń państw dalekiego wschodu.

 

Dzięki Adamowi Dworakowskiemu będziemy mogli z bliska przyjrzeć się wielkiemu dziełu Leanardo Da Vinci „Ostatnia Wieczerza” i odkryć je na nowo. Dodatkowo Krzysztof Warecki zabierze nas w niezapomnianą podróż przez Paderbron, zabytkowe miasteczko przez wielu już zapomniane.

  

Pośród tekstów z części kulturalnej warto wyróznić Joannę Babiarz, która opowie nam o tym jak Celtowie uratowali dziedzictwo cywilizacji łacińskiej oraz tradycyjnie Leonarda Przybysza, który przeniesie nas do nieco już zapomnianego świata wielkich dzieł sztuki. 

 

Papierowe wydanie 51. numeru „Polonia Christiana” od czwartku 7. lipca można zamówić na stronie Internetowej Księgarni Kontrrewolucji. Za pośrednictwem serwisu EPCh24.pl można bezpłatnie pobrać fragment magazynu oraz zakupić go w wersji elektronicznej.


Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!