Kolejny atak antychrześcijańskiej prasy
2005-03-14 00:00:00

W krakowskim dodatku "Gazety Wyborczej" (11.03.2005 r.) pojawił się artykuł "Między Bogiem a księgowym" będący kolejnym przejawem psychologicznej wojny religijnej prowadzonej wobec środowisk katolickich przez ten laicki organ prasowy. Po atakach na Radio Maryja przyszła kolej na SKCH im. Ks. Piotra Skargi. Nie budzi to naszego zdziwienia, gdyż gazeta znana z promocji homoseksualizmu, aborcji, eutanazji, profanacji pod pozorem sztuki oraz innych aberracji i patologii, siłą rzeczy musi atakować środowiska stające w obronie prawa do życia, instytucji małżeństwa oraz poszanowania tradycji i wartości religijnych.
Z tekstu wynika, że najlepszym chrześcijaninem jest letni katolik pozbawiony gorliwości w głoszeniu zasad ewangelicznych w życiu społecznym. A ponadto powinien być on biedny, aby nie mieć środków na podjęcie działań na forum publicznym, dając w ten sposób pole do popisu środowiskom laickim.
Jeżeli jakieś środowisko nie odpowiada temu modelowi tj. publicznie przyznaje się do chrześcijańskich zasad i w dodatku posiada środki na ich propagowanie, to jest rzeczą zrozumiałą, że takie laickie medium jak "Gazeta Wyborcza" użyje wszelkich środków, aby to środowisko zdyskredytować w oczach społeczeństwa.
Środki jakimi posłużyła się "Gazeta Wyborcza" nie są jednak niczym odkrywczym, gdyż znane są przynajmniej od czasów faryzeuszy, którzy nawet Synowi Bożemu zarzucali, że uzdrawia w szabat albo wypędza złe duchy mocą Belzebuba. Faryzejska przewrotność wspomnianego tekstu polega właśnie na tym, aby działania w dobrych celach przedstawić w jak najgorszym świetle.
Napaści ze strony "Gazety Wyborczej", która promuje grzech jako normę, są dla nas jedynie potwierdzeniem słuszności działań prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie.
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!