Kolejny atak antychrześcijańskiej prasy

2005-03-14 00:00:00
Kolejny atak antychrześcijańskiej prasy

W krakowskim dodatku "Gazety Wyborczej" (11.03.2005 r.) pojawił się artykuł "Między Bogiem a księgowym" będący kolejnym przejawem psychologicznej wojny religijnej prowadzonej wobec środowisk katolickich przez ten laicki organ prasowy. Po atakach na Radio Maryja przyszła kolej na SKCH im. Ks. Piotra Skargi. Nie budzi to naszego zdziwienia, gdyż gazeta znana z promocji homoseksualizmu, aborcji, eutanazji, profanacji pod pozorem sztuki oraz innych aberracji i patologii, siłą rzeczy musi atakować środowiska stające w obronie prawa do życia, instytucji małżeństwa oraz poszanowania tradycji i wartości religijnych.

Z tekstu wynika, że najlepszym chrześcijaninem jest letni katolik pozbawiony gorliwości w głoszeniu zasad ewangelicznych w życiu społecznym. A ponadto powinien być on biedny, aby nie mieć środków na podjęcie działań na forum publicznym, dając w ten sposób pole do popisu środowiskom laickim.

Jeżeli jakieś środowisko nie odpowiada temu modelowi tj. publicznie przyznaje się do chrześcijańskich zasad i w dodatku posiada środki na ich propagowanie, to jest rzeczą zrozumiałą, że takie laickie medium jak "Gazeta Wyborcza" użyje wszelkich środków, aby to środowisko zdyskredytować w oczach społeczeństwa.

Środki jakimi posłużyła się "Gazeta Wyborcza" nie są jednak niczym odkrywczym, gdyż znane są przynajmniej od czasów faryzeuszy, którzy nawet Synowi Bożemu zarzucali, że uzdrawia w szabat albo wypędza złe duchy mocą Belzebuba. Faryzejska przewrotność wspomnianego tekstu polega właśnie na tym, aby działania w dobrych celach przedstawić w jak najgorszym świetle.

Napaści ze strony "Gazety Wyborczej", która promuje grzech jako normę, są dla nas jedynie potwierdzeniem słuszności działań prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie.
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.