Kolejny atak antychrześcijańskiej prasy
2005-03-14 00:00:00

W krakowskim dodatku "Gazety Wyborczej" (11.03.2005 r.) pojawił się artykuł "Między Bogiem a księgowym" będący kolejnym przejawem psychologicznej wojny religijnej prowadzonej wobec środowisk katolickich przez ten laicki organ prasowy. Po atakach na Radio Maryja przyszła kolej na SKCH im. Ks. Piotra Skargi. Nie budzi to naszego zdziwienia, gdyż gazeta znana z promocji homoseksualizmu, aborcji, eutanazji, profanacji pod pozorem sztuki oraz innych aberracji i patologii, siłą rzeczy musi atakować środowiska stające w obronie prawa do życia, instytucji małżeństwa oraz poszanowania tradycji i wartości religijnych.
Z tekstu wynika, że najlepszym chrześcijaninem jest letni katolik pozbawiony gorliwości w głoszeniu zasad ewangelicznych w życiu społecznym. A ponadto powinien być on biedny, aby nie mieć środków na podjęcie działań na forum publicznym, dając w ten sposób pole do popisu środowiskom laickim.
Jeżeli jakieś środowisko nie odpowiada temu modelowi tj. publicznie przyznaje się do chrześcijańskich zasad i w dodatku posiada środki na ich propagowanie, to jest rzeczą zrozumiałą, że takie laickie medium jak "Gazeta Wyborcza" użyje wszelkich środków, aby to środowisko zdyskredytować w oczach społeczeństwa.
Środki jakimi posłużyła się "Gazeta Wyborcza" nie są jednak niczym odkrywczym, gdyż znane są przynajmniej od czasów faryzeuszy, którzy nawet Synowi Bożemu zarzucali, że uzdrawia w szabat albo wypędza złe duchy mocą Belzebuba. Faryzejska przewrotność wspomnianego tekstu polega właśnie na tym, aby działania w dobrych celach przedstawić w jak najgorszym świetle.
Napaści ze strony "Gazety Wyborczej", która promuje grzech jako normę, są dla nas jedynie potwierdzeniem słuszności działań prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.