Kolejny atak antychrześcijańskiej prasy

2005-03-14
Kolejny atak antychrześcijańskiej prasy

W krakowskim dodatku "Gazety Wyborczej" (11.03.2005 r.) pojawił się artykuł "Między Bogiem a księgowym" będący kolejnym przejawem psychologicznej wojny religijnej prowadzonej wobec środowisk katolickich przez ten laicki organ prasowy. Po atakach na Radio Maryja przyszła kolej na SKCH im. Ks. Piotra Skargi. Nie budzi to naszego zdziwienia, gdyż gazeta znana z promocji homoseksualizmu, aborcji, eutanazji, profanacji pod pozorem sztuki oraz innych aberracji i patologii, siłą rzeczy musi atakować środowiska stające w obronie prawa do życia, instytucji małżeństwa oraz poszanowania tradycji i wartości religijnych.

Z tekstu wynika, że najlepszym chrześcijaninem jest letni katolik pozbawiony gorliwości w głoszeniu zasad ewangelicznych w życiu społecznym. A ponadto powinien być on biedny, aby nie mieć środków na podjęcie działań na forum publicznym, dając w ten sposób pole do popisu środowiskom laickim.

Jeżeli jakieś środowisko nie odpowiada temu modelowi tj. publicznie przyznaje się do chrześcijańskich zasad i w dodatku posiada środki na ich propagowanie, to jest rzeczą zrozumiałą, że takie laickie medium jak "Gazeta Wyborcza" użyje wszelkich środków, aby to środowisko zdyskredytować w oczach społeczeństwa.

Środki jakimi posłużyła się "Gazeta Wyborcza" nie są jednak niczym odkrywczym, gdyż znane są przynajmniej od czasów faryzeuszy, którzy nawet Synowi Bożemu zarzucali, że uzdrawia w szabat albo wypędza złe duchy mocą Belzebuba. Faryzejska przewrotność wspomnianego tekstu polega właśnie na tym, aby działania w dobrych celach przedstawić w jak najgorszym świetle.

Napaści ze strony "Gazety Wyborczej", która promuje grzech jako normę, są dla nas jedynie potwierdzeniem słuszności działań prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.