Książka "Fatima. Orędzie aktualne jak nigdy dotąd"

maj 2017
Książka "Fatima. Orędzie aktualne jak nigdy dotąd"

Książka "Fatima. Orędzie aktualne jak nigdy dotąd"

 

Około piętnaście milionów ulotek trafiło w 2017 roku do skrzynek pocztowych i gazet – Instytut zachęcał w nich Polaków do zamówienia książki autorstwa Luiza S. Solimeo Fatima. Orędzie aktualne jak nigdy dotąd, do której dołączany był okolicznościowy różaniec wydany specjalnie na 100-lecie Objawień Matki Bożej.

 

Ta specjalna publikacja to pierwsze polskie wydanie książki, która bazuje na wspomnieniach Siostry Łucji, najstarszej z trójki fatimskich wizjonerów. Luiz S. Solimeo jest amerykańskim publicystą katolickim, który w przystępny sposób opisał okoliczności Objawień Fatimskich.

 

Zarówno autor książki, jak i jej wydawca, Instytut Ks. Piotra Skargi, podkreślą wagę, jaką w Objawieniach Matka Boża przykładała do codziennej modlitwy różańcowej. Dlatego tak istotną częścią obchodów Jubileuszowych było propagowanie Różańca. 

 

Uczestnicy kampanii mieli ponadto możliwość wpisania na specjalnych kartach podziękowań i próśb do Fatimskiej Pani, które zostały dostarczone do Sanktuarium Fatimskiego, gdzie za wszystkich została odprawiona Msza Święta. 

 

Ta akcja była częścią obchodów stulecia Objawień w Fatimie (można o nich przeczytać na portalu www.PCh24.pl). Nie uszły one uwadze rektora Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, który oficjalnie podziękował Instytutowi za propagowanie Orędzia Maryi i wszystkie kampanie, które temu służyły.