Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

2023-09-28 00:00:00
Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.

 

Znany prelegent

 

Dyrektor krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie Konrad Ciempka jest znany widzom internetowej telewizji PCh24.TV, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Był także prelegentem na spotkaniach Klubu „Polonia Christiana”, a podawane przez niego informacje zawsze poparte są konkretnymi danymi.

 

Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest pojednanie i solidarność na świecie. Po II wojnie światowej organizacja ta wspierała chrześcijan w krajach rządzonych przez komunistyczne dyktatury, a obecnie pomaga chrześcijanom, którzy żyją w trudnych warunkach w Afryce, Azji czy Ameryce Łacińskiej. Wyznawanie wiary w Chrystusa oznacza tam bardzo często narażanie siebie i bliskich na terror i śmierć.

 

Kto prześladuje chrześcijan?

 

Według danych międzynarodowej organizacji Open Doors, od ponad 67 lat pracującej na rzecz prześladowanych chrześcijan, w około 60 krajach „obecnie ma miejsce największe prześladowanie chrześcijan w historii. Według obecnych szacunków, w 50 krajach, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, około 360 milionów chrześcijan spotyka się z bardzo wysokim lub ekstremalnym poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Jezusa Chrystusa.”

 

W smutnym rankingu krajów najmocniej prześladujących chrześcijan na niechlubną czołówkę wysuwają się (zaraz po dyktaturze Korei Północnej) państwa muzułmańskie lub takie, w których muzułmanie nie będąc większością (Erytrea, Nigeria) stosują terror wobec wyznawców innych religii.

Pierwszą 10 krajów, w których chrześcijanie są narażeni na największe niebezpieczeństwa, tworzą: 1. Korea Północna, 2. Somalia, 3. Jemen, 4. Erytrea, 5. Libia, 6. Nigeria, 7. Pakistan, 8. Iran, 9. Afganistan, 10. Sudan. Dalej, po plasujących się w niechlubnym rankingu Indiach (miejsce 11) mamy znów kraje muzułmańskie: Syrię, Arabię Saudyjską, Mjanmę (dawna Birma), Malediwy, Mali, Irak i Algierię. Ateistyczne Chiny na 16 miejscu tylko potwierdzają zbieżność antychrześcijańskich działań wojujących islamistów i ateistycznych komunistów.

 

Kobieta w świecie islamu

 

Wiemy, że w świecie islamu miejsce kobiety jest zupełnie inaczej postrzegane niż w cywilizacji chrześcijańskiej. Jeżeli więc chrześcijanom w świecie islamu żyje się trudno, to kobietom chrześcijańskim żyje się wyjątkowo trudno, a ich bezpieczeństwo jest na co dzień zagrożone.

O tym, jak wygląda sytuacja kobiet chrześcijańskich w krajach islamu będą się mogli Państwo dowiedzieć od Konrada Ciempki – osoby mocno znającej realia i dysponującej szeroką wiedzą.

 

Zapraszamy Państwa na czwartek 5 pąździernika br., na godzinę 18.00, na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, którego tytuł brzmi: „Usłysz jej płacz”. Wydarzenie odbędzie się w klubie „Miodosytnia” przy ul. św. Wawrzyńca 6, obok kościoła pw. Bożego Ciała na Kazimierzu. Jeśli Państwo mogą, prosimy o podzielenie się tą informacją z rodziną i znajomymi. Na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” wstęp wolny!

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.