Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

2023-09-28 00:00:00
Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.

 

Znany prelegent

 

Dyrektor krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie Konrad Ciempka jest znany widzom internetowej telewizji PCh24.TV, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Był także prelegentem na spotkaniach Klubu „Polonia Christiana”, a podawane przez niego informacje zawsze poparte są konkretnymi danymi.

 

Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest pojednanie i solidarność na świecie. Po II wojnie światowej organizacja ta wspierała chrześcijan w krajach rządzonych przez komunistyczne dyktatury, a obecnie pomaga chrześcijanom, którzy żyją w trudnych warunkach w Afryce, Azji czy Ameryce Łacińskiej. Wyznawanie wiary w Chrystusa oznacza tam bardzo często narażanie siebie i bliskich na terror i śmierć.

 

Kto prześladuje chrześcijan?

 

Według danych międzynarodowej organizacji Open Doors, od ponad 67 lat pracującej na rzecz prześladowanych chrześcijan, w około 60 krajach „obecnie ma miejsce największe prześladowanie chrześcijan w historii. Według obecnych szacunków, w 50 krajach, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, około 360 milionów chrześcijan spotyka się z bardzo wysokim lub ekstremalnym poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Jezusa Chrystusa.”

 

W smutnym rankingu krajów najmocniej prześladujących chrześcijan na niechlubną czołówkę wysuwają się (zaraz po dyktaturze Korei Północnej) państwa muzułmańskie lub takie, w których muzułmanie nie będąc większością (Erytrea, Nigeria) stosują terror wobec wyznawców innych religii.

Pierwszą 10 krajów, w których chrześcijanie są narażeni na największe niebezpieczeństwa, tworzą: 1. Korea Północna, 2. Somalia, 3. Jemen, 4. Erytrea, 5. Libia, 6. Nigeria, 7. Pakistan, 8. Iran, 9. Afganistan, 10. Sudan. Dalej, po plasujących się w niechlubnym rankingu Indiach (miejsce 11) mamy znów kraje muzułmańskie: Syrię, Arabię Saudyjską, Mjanmę (dawna Birma), Malediwy, Mali, Irak i Algierię. Ateistyczne Chiny na 16 miejscu tylko potwierdzają zbieżność antychrześcijańskich działań wojujących islamistów i ateistycznych komunistów.

 

Kobieta w świecie islamu

 

Wiemy, że w świecie islamu miejsce kobiety jest zupełnie inaczej postrzegane niż w cywilizacji chrześcijańskiej. Jeżeli więc chrześcijanom w świecie islamu żyje się trudno, to kobietom chrześcijańskim żyje się wyjątkowo trudno, a ich bezpieczeństwo jest na co dzień zagrożone.

O tym, jak wygląda sytuacja kobiet chrześcijańskich w krajach islamu będą się mogli Państwo dowiedzieć od Konrada Ciempki – osoby mocno znającej realia i dysponującej szeroką wiedzą.

 

Zapraszamy Państwa na czwartek 5 pąździernika br., na godzinę 18.00, na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, którego tytuł brzmi: „Usłysz jej płacz”. Wydarzenie odbędzie się w klubie „Miodosytnia” przy ul. św. Wawrzyńca 6, obok kościoła pw. Bożego Ciała na Kazimierzu. Jeśli Państwo mogą, prosimy o podzielenie się tą informacją z rodziną i znajomymi. Na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” wstęp wolny!

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.