Lourdes - lek dla duszy i ciała

lipiec 2018
Lourdes - lek dla duszy i ciała

Lourdes - lek dla duszy i ciała

160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes, nazywanym dzisiaj największym szpitalem świata, Instytut postanowił uczcić złożeniem we francuskim sanktuarium świecy wotywnej oraz ponad 50 tysięcy podziękowań i próśb skierowanych do Matki Bożej. Wcześniej do blisko 380 tysięcy Przyjaciół Instytutu trafiły przesyłki zawierające kartę na podziękowania i prośby, rocznicowy medalik oraz broszurkę Lourdes. Lek dla duszy i ciała.

 

Książeczka autorstwa redaktora naczelnego „Przymierza z Maryją” Bogusława Bajora zawiera zbiór modlitw i przybliża historię objawień w Lourdes. Do niej dołączony został pamiątkowy medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej z Lourdes. Ten jubileusz był idealnym momentem, aby zwrócić się do Lourdeńskiej Pani z prośbą o wstawiennictwo. W przesyłce do Przyjaciół Instytutu znalazła się także specjalna karta, na której można było wpisać swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej i powierzyć Maryi siebie, swoich najbliższych i każdą troskę lub radość.

 

Instytut poprzez tę kampanię pragnął, aby jej odbiorcy mogli doświadczyć troskliwej opieki Maryi, za której wstawiennictwem w Lourdes dochodzi do wielu cudownych uzdrowień duszy i ciała.

 

W październiku 2018 roku do Lourdes w imieniu wszystkich uczestników tej akcji udała się delegacja Instytutu ze szczególnym darem dla Matki Bożej – świecą wotywną oraz 51 760 kartami z podziękowaniami i prośbami skierowanymi do Matki Bożej. W Grocie Objawień w Lourdes w niedzielę 7 października 2018 roku zapłonęła wotywna świeca ufundowana przez Przyjaciół Instytutu, a następnie odprawiona została Msza Święta za każdego, kto wziął udział w tej akcji. Następnego dnia polski ksiądz odprawił kolejną Mszę św. w tej samej intencji.