Manifestacja w obronie polskiej szkoły już 23 lutego we Wrocławiu

2025-02-18 00:00:00
Manifestacja w obronie polskiej szkoły już 23 lutego we Wrocławiu

„TAK dla edukacji, NIE dla deprawacji!” – to wspólne hasło ludzi i organizacji, którzy stają w obronie normalności w polskich szkołach. Manifestacje sprzeciwu wobec seksualizacji procesów nauczania i deprawacji młodego pokolenia odbyły się, począwszy od jesieni 2024 roku, w wielu miastach w Polsce. Już w niedzielę 23 lutego 2025 roku o godzinie 13:00 na wrocławskim Rynku przy „Pręgierzu” odbędzie się kolejny protest wobec pomysłów, które próbuje wdrożyć opanowane przez lewicę Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Demonstracja w stolicy Dolnego Śląska pokaże obywatelski sprzeciw wobec deprawacji dzieci i młodzieży, brak zgody na niszczenie polskich szkół oraz na degradację poziomu nauczania, który – w zamyśle lewicowego dzisiaj MEN – zamiast uczyć i wychowywać będzie wpajał lewacką ideologię.

Przychodząc na protest we Wrocławiu pokażemy także, że chcemy zmian na najwyższych stanowiskach w MEN, w tym dymisji Ministra Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej, która swoimi publicznymi wypowiedziami udowodniła, że nie może stać na czele resortu odpowiedzialnego za wychowanie i naukę młodego pokolenia.

Obecna pani minister całkiem niedawno dała nam kolejny powód do tego, by uważać ją za niekompetentną i przez to zagrażającą już nie tylko szkołom, ale i całej godności naszego kraju!

Jej słowa o tym, że „na terenie okupowanym przez Niemcy polscy naziści zbudowali obozy, które były obozami pracy, a potem stały się obozami masowej zagłady” ukazują mechanizm myślenia szefostwa MEN, które po takiej wypowiedzi nie uznało za niezbędne honorowe podanie się do dymisji.

 

To co wydarzyło się w poniedziałek 27 stycznia 2025 roku, podczas konferencji z udziałem gości z całego świata, zorganizowanej w 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, oraz brak odpowiedniej reakcji szefa rządu polskiego a także świadków tej wypowiedzi odzwierciedlają poziom intelektualny obecnych elit władzy.

Demonstracja na wrocławskim Rynku w niedzielę 23 lutego 2025 roku o godzinie 13:00 będzie okazją do upomnienia się nie tylko o normalność w polskich szkołach, ale także o godność narodową i honor naszych przodków, którzy ofiarnie walczyli z totalitaryzmami w czasie II wojny światowej.

 

Nie pozwólmy, by ideologizacja edukacji, obniżanie poziomu nauczania oraz oderwanie procesów nauczania od moralności i tożsamości narodowej niszczyły nasz naród. Nie pozwólmy na deprawację młodych ludzi, którzy przejmą odpowiedzialność za Ojczyznę i za dochowanie wiary oraz tradycji.

Manifestacja „TAK dla edukacji, NIE dla deprawacji” to wyraz naszej odpowiedzialności za Polskę i za nasz kręgosłup moralny.

 

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.