Manipulacje mediów nt. rzekomego ślubu dwóch kobiet

2010-09-13 00:00:00

Znana ze swego zaangażowania w promocję związków homoseksualnych gazeta po raz kolejny dokonała manipulacji, tym razem donosząc o „ślubie” dwóch osób, rzekomo tej samej płci. Dziennikarze innych mediów, które rozdmuchały tę „rewelację” nie zadali sobie nawet trudu by uważnie przeczytać tekst, z którego wynikało, że ślub dwóch kobiet był zupełną... bujdą.

W tekście autorstwa Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza pt.: „Dwie kobiety wzięły ślub, w Polsce” „Gazeta Wyborcza” informuje o pierwszym w naszym kraju zupełnie legalnym ślubie przedstawicielek tej samej płci. Gdy jednak zaciekawiony czytelnik zagłębi się w lekturę artykułu, odkryje, że tytuł jest zwykłą manipulacją. Nie chodzi bowiem wcale o „homoseksualny ślub” dwóch kobiet, ale cywilny związek zawarty przez kobietę i mężczyznę, z tym że zboczeńców. Ona jest lesbijką, on zaś – transseksualistą, który uważa się za kobietę. Zamiast precedensu prawnego, który miałby zapowiadać przyszłą normę, mamy więc normalny związek dwojga nienormalnych ludzi.

To tak, jakby jakieś poważne medium ogłosiło, zawarcie pierwszego legalnego związku zoofilskiego, dlatego, że jeden z małżonków uważa się za np... dżdżownicę lub myszołowa. Zapewne zdarzały się i takie przypadki, ale stawały się one przedmiotem studiów dla psychiatrów, nie zaś medialnym pokarmem dla liberalnej kołtunerii.

Ciekawe przy tym, że „Gazeta” dała się wyprzedzić w gorliwości innym mediom, np. portalowi Interia.pl, który z takim entuzjazmem relacjonował jej doniesienie, że jeszcze bardziej pogmatwał kwestię przynależności płciowej „nowożeńców”.

PD
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!