Marsze dla Życia i Rodziny

2016-04-28 00:00:00
Marsze dla Życia i Rodziny
„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju.

Marsze dla Życia i Rodziny to publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Marsze odbędą się w ponad 120 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W trakcie tegorocznej edycji, szczególny nacisk zostanie położony na kwestię ochrony życia nienarodzonych dzieci.

- Nie będziemy obojętni wobec coraz agresywniejszych żądań skrajnych środowisk feministycznych i lewicowych – oświadczył Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, nawiązując do hasła tegorocznej Manify. – Musimy pokazać sprawę w prawdziwych proporcjach: podczas, gdy ich hasła przyciągają krzykliwą garstkę radykalnych działaczy w kilku największych miastach, nasze postulaty poruszają tysiące Polaków w każdym zakątku kraju.

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny zbiegają się w czasie z inicjatywą ustawodawczą na rzecz zapewnienia pełnej ochrony życia ludzkiego. Dlatego w trakcie Marszów będą zbierane podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godzinie 12:45 spod pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Finał będzie miał miejsce w Parku Kazimierzowskim (ul. Browarna) ok. 13:30.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu Marszów w Warszawie i w pozostałych miastach znajdują się tutaj

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!