Metropolita Lwowski dziękuje osobom, które wsparły akcję naszego stowarzyszenia

2023-05-09 00:00:00
Metropolita Lwowski dziękuje osobom, które wsparły akcję naszego stowarzyszenia

Wiosną ubiegłego roku ważyły się losy Ukrainy napadniętej przez Rosję. W tych trudnych chwilach Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi podjęło się organizacji zbiórki na rzecz Kościoła na Ukrainie. Za ten odruch serca Polaków Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki skierował ciepłe słowa podziękowania na ręce prezesa Sławomira Olejniczaka.

 

- Święty Jan Paweł II powiedział: „Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”. Taki właśnie czas jest dzisiaj. Brakuje słów, aby wyrazić prawdę o tym, co dokonuje się na naszych oczach. Brakuje słów, aby wyrazić wdzięczność, za dobro i solidarność. Jest jednak jedno słowo – DZIĘKUJĘ!” – tymi słowami podziękował Metropolita Lwowski wszystkim uczestnikom zbiórki, dzięki której udało się przekazać 300 tys. zł pomocy humanitarnej na rzecz Kościoła na Ukrainie.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi wiosną 2022 roku zdecydowało się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy, które miały być przekazane Kościołowi na Ukrainie. Dodatkowo Stowarzyszenie na początku akcji pod nazwą „Polacy Ukrainie” wsparło tę inicjatywę kwotą 100 tys. zł.


Dzięki zbiórce publicznej, prowadzonej z pasterskim błogosławieństwem Arcybiskupa Lwowa Mieczysława Mokrzyckiego, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi dotarło do tysięcy ludzi dobrej woli, widzących wielkie problemy bytowe nie tylko milionów uchodźców wojennych, ale także osób potrzebujących wsparcia na samej Ukrainie. Owocem zbiórki przeprowadzonej przez nasze stowarzyszenie była kwota 300 tys. zł, która została przekazana jako pomoc ukraińskiemu Kościołowi katolickiemu.

- Adresatami podziękowań od Arcybiskupa Metropolity Lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego są wszyscy ludzie o otwartych sercach, którzy włączyli się w naszą akcję „Polacy Ukrainie”. Pamiętamy, że w pierwszych miesiącach eskalacji wojny Rosji przeciw państwu ukraińskiemu nikt nie wiedział, co stanie się za dzień albo tydzień. W tym niepewnym czasie darczyńcy, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi udzielili pomocy wiernym za Bugiem i Sanem wyrażali wielkie zrozumienie i empatię wobec ofiar wojny. Nie tylko tych na froncie, ale także wobec ludności cywilnej, której sytuacja drastycznie pogorszyła się w wyniku działań wojennych. W imieniu naszego stowarzyszenia jeszcze raz serdecznie im dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji – mówi Piotr Kucharski, dyrektor Działu Kontaktów Publicznych stowarzyszenia.

 

PiotrSkarga.pl

25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.
Dojrzeć w wierze i w miłości, doświadczyć nawrócenia i dawać przykład bliźnim… Życie Giovanniego Francesco di Pietro di Bernardone, czyli Franciszka z Asyżu, mimo upływu wieków, zmian cywilizacyjnych oraz społecznych wciąż jest przykładem tego, jak można zmienić swoje życie i podarować bliźnim to, co najwartościowsze – ofiarę z dobra i miłosierdzia. O nawróceniu św. Franciszka z Asyżu i odniesieniu do czasów współczesnych opowie 25 maja w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” o. Andrzej Zając OFMConv.
Coroczna procesja z Wawelu do sanktuarium w na Skałce, gdzie odprawiona została uroczysta Msza św., były aktem czci św. Stanisława ze Szczepanowa. – Podczas Eucharystii – za przyczyną św. Stanisława Biskupa i Męczennika – będziemy prosili Dobrego Ojca, który jest w niebie, o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, Polski, o budowanie przez nią swego życia społecznego i narodowego na niewzruszalnych fundamentach Dekalogu i obydwóch przykazań miłości, a w szczególności na prawdzie i wzajemnym poszanowaniu – tymi słowami rozpoczął liturgię abp Marek Jędraszewski.
Rybnicki Klub „Polonia Christiana” powraca! Zapraszamy na spotkanie z red. Arkadiuszem Stelmachem (Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi) połączone z prezentacją zyskującego ogromną popularność raportu „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”. Podczas spotkania będzie możliwość otrzymania egzemplarza tej książki.