Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

2023-03-07 00:00:00
Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

Już w środę 15 marca 2023 r. o godz. 17 warszawskie kino „Luna” pokaże premierowo najnowszą produkcję studia PCh24TV. Pod prowokacyjnym tytułem „Umrzesz. I co dalej?” twórcy dokumentu chcą skłonić katolików do odkrycia rzeczywistości śmierci i jej znaczenia dla każdego człowieka. Zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek i przybycia na ten pokaz.

Na ekranie nie zabraknie ciekawych postaci, takich jak wybitny teolog ks. prof. Edward Staniek, czy też dr Radosław Czosnowski – ordynator oddziału paliatywnego szpitala w Nowym Targu. Z kolei swój udział na premierze w charakterze panelistów już potwierdzili ks. prof. Robert Skrzypczak oraz Prezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej, że tematyka filmu i dobór występujących w nim ekspertów czyni to dzieło wyjątkowym. Autorzy filmu – Anna Nowogrodzka-Patryarcha i Łukasz Korzeniowski – zadbali o to, by oprócz wzruszających scen z udziałem tych, którzy dobijają do kresu swojej ziemskiej wędrówki, jak również i osób im towarzyszących, znalazło się w nim mocne, krzepiące przesłanie. Przesłanie, które zanurzone jest w tradycyjnym, katolickim rozumieniu sensu umierania i dalszych losów człowieka po śmierci.

 

Premierowa projekcja filmu „Umrzesz. I co dalej?” odbędzie się 15 marca 2023 r. (środa) w warszawskim kinie Luna, przy ul. Marszałkowskiej 28. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:00.

 

Udział w debacie, która odbędzie się bezpośrednio po filmie (około godz. 18:15), zapowiedzieli prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak oraz ks. prof. Robert Skrzypczak.

 

Uwaga! Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Można ją odebrać w kasie kina Luna od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12-21. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też o dostępności wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń.



PiotrSkarga.pl

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!