Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

2023-03-07 00:00:00
Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

Już w środę 15 marca 2023 r. o godz. 17 warszawskie kino „Luna” pokaże premierowo najnowszą produkcję studia PCh24TV. Pod prowokacyjnym tytułem „Umrzesz. I co dalej?” twórcy dokumentu chcą skłonić katolików do odkrycia rzeczywistości śmierci i jej znaczenia dla każdego człowieka. Zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek i przybycia na ten pokaz.

Na ekranie nie zabraknie ciekawych postaci, takich jak wybitny teolog ks. prof. Edward Staniek, czy też dr Radosław Czosnowski – ordynator oddziału paliatywnego szpitala w Nowym Targu. Z kolei swój udział na premierze w charakterze panelistów już potwierdzili ks. prof. Robert Skrzypczak oraz Prezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej, że tematyka filmu i dobór występujących w nim ekspertów czyni to dzieło wyjątkowym. Autorzy filmu – Anna Nowogrodzka-Patryarcha i Łukasz Korzeniowski – zadbali o to, by oprócz wzruszających scen z udziałem tych, którzy dobijają do kresu swojej ziemskiej wędrówki, jak również i osób im towarzyszących, znalazło się w nim mocne, krzepiące przesłanie. Przesłanie, które zanurzone jest w tradycyjnym, katolickim rozumieniu sensu umierania i dalszych losów człowieka po śmierci.

 

Premierowa projekcja filmu „Umrzesz. I co dalej?” odbędzie się 15 marca 2023 r. (środa) w warszawskim kinie Luna, przy ul. Marszałkowskiej 28. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:00.

 

Udział w debacie, która odbędzie się bezpośrednio po filmie (około godz. 18:15), zapowiedzieli prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak oraz ks. prof. Robert Skrzypczak.

 

Uwaga! Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Można ją odebrać w kasie kina Luna od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12-21. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też o dostępności wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń.PiotrSkarga.pl

 

Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.