Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

2023-03-07 00:00:00
Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

Już w środę 15 marca 2023 r. o godz. 17 warszawskie kino „Luna” pokaże premierowo najnowszą produkcję studia PCh24TV. Pod prowokacyjnym tytułem „Umrzesz. I co dalej?” twórcy dokumentu chcą skłonić katolików do odkrycia rzeczywistości śmierci i jej znaczenia dla każdego człowieka. Zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek i przybycia na ten pokaz.

Na ekranie nie zabraknie ciekawych postaci, takich jak wybitny teolog ks. prof. Edward Staniek, czy też dr Radosław Czosnowski – ordynator oddziału paliatywnego szpitala w Nowym Targu. Z kolei swój udział na premierze w charakterze panelistów już potwierdzili ks. prof. Robert Skrzypczak oraz Prezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej, że tematyka filmu i dobór występujących w nim ekspertów czyni to dzieło wyjątkowym. Autorzy filmu – Anna Nowogrodzka-Patryarcha i Łukasz Korzeniowski – zadbali o to, by oprócz wzruszających scen z udziałem tych, którzy dobijają do kresu swojej ziemskiej wędrówki, jak również i osób im towarzyszących, znalazło się w nim mocne, krzepiące przesłanie. Przesłanie, które zanurzone jest w tradycyjnym, katolickim rozumieniu sensu umierania i dalszych losów człowieka po śmierci.

 

Premierowa projekcja filmu „Umrzesz. I co dalej?” odbędzie się 15 marca 2023 r. (środa) w warszawskim kinie Luna, przy ul. Marszałkowskiej 28. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:00.

 

Udział w debacie, która odbędzie się bezpośrednio po filmie (około godz. 18:15), zapowiedzieli prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak oraz ks. prof. Robert Skrzypczak.

 

Uwaga! Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Można ją odebrać w kasie kina Luna od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12-21. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też o dostępności wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń.PiotrSkarga.pl

 

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.