Msza Święta w intencji uczestników naszych akcji fatimskich

2022-05-25 00:00:00
Msza Święta w intencji uczestników naszych akcji fatimskich

W miejscu wyjątkowym dla kultu Maryjnego, w portugalskiej Fatimie, w wigilię rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej w 1917 roku, została odprawiona Msza Święta w intencji darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz uczestników akcji fatimskich, a także za dusze zmarłych uczestników tych akcji.

 

Msza Święta w Rycie Trydenckim została odprawiona w wigilię rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej, czyli 12 maja 2022 r., w fatimskiej kaplicy Ojców Franciszkanów Niepokalanej. Tegoroczna Eucharystia została odprawiona w intencjach osób, które otrzymały obrazek z Matką Bożą oraz zamówiły książkę o Fatimie i przesłały swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej oraz w intencjach osób, które zapaliły wirtualną świecę modlitewną oraz przesłały świece w ramach akcji "Twoje Światło w Fatimie" i w intencji zmarłych przedstawionych w ramach akcji „Światło Twojej modlitwy za dusze bliskich w Fatimie”.

 

Duchowa łączność z miejscem objawień, które odcisnęło i nadal odciska swój znak na życiu nie tylko chrześcijan w XX i XXI wieku, ma wielkie znaczenie dla rozwoju naszej religijności i budowania poczucia więzi osób związanych z dziełami Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dzięki staraniom naszego stowarzyszenia do Fatimy dotarły także paczki z intencjami zebranymi wśród darczyńców i osób włączających się w świecki apostolat wiernych Kościoła Powszechnego. Złożenie intencji w Kaplicy Objawień w Fatimskim Sanktuarium odbyło się kilka dni później, w czwartek 19 maja.

 

Złożenie paczek z intencjami przekazanymi Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi przez Polaków w tak niespokojnym dla Europy i świata czasie podkreśla związek dzisiejszej walki ze złem z czasami, gdy Matka Boża objawiła trojgu dzieciom swoje przesłanie w 1917 roku.

 

Podobnie jak dzisiaj, były to czasy zagrożenia wiary i przyszłości świata. To wówczas rozszerzały się światopoglądy zaprzeczające istnieniu Boga, zarówno w sferze naukowej, jak i w ideologicznej. Początek XX wieku to Karol Darwin, Zygmunt Freud, Fryderyk Nietzche z jednej strony, a drugiej strony twórcy zgubnych doktryn politycznych - Włodzimierz Lenin, Józef Stalin, Lew Trocki.

 

O klimacie tamtych lat mówił dla PChTV wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach: Widać zatem, że był to okres takiego intelektualnego fermentu rewolucyjnego. Na dodatek w 1917 roku trwa I wojna światowa, która dla świata zachodniego była ogromnym wstrząsem. Była to pierwsza wojna w tej skali, która dotknęła tak wiele narodów, krajów, zaangażowało tak wielu ludzi i pochłonęła tak wiele ofiar. Jak zauważył wiceprezes Stelmach, wspólnym mianownikiem owego fermentu był bunt przeciwko Bogu.

 

Tamto wołanie Matki Bożej do fatimskich dzieci o opamiętanie się świata i zapobieżenie zagładzie objawione 105 lat temu powoduje, że o Fatimie, jako o miejscu wyjątkowym dla świata, powinniśmy pamiętać szczególnie dzisiaj. Tym większa jest nasza radość z odprawienia Mszy Świętej zamówionej przez nasze Stowarzyszenie w wymienionej powyżej intencji.


PiotrSkarga.pl

W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.