Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” na półmetku!

październik 2021
Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” na półmetku!

Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” na półmetku!

Bardzo dobrze przyjęta przez naszych Przyjaciół kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” dotarła już na półmetek! Szósty miesiąc z rzędu udało nam się przystroić Sanktuarium św. Rity w Cascii tysiącem róż. Dzięki ofiarności Darczyńców Stowarzyszenia dotarliśmy zatem do połowy naszego planu, który zakłada dekorowanie grobu św. Rity i jej kościoła przez rok, w sumie 12 000 tych ukochanych przez włoską mniszkę kwiatów.

W ostatni czwartek miesiąca, 28 października, nasi przyjaciele z Cascii rozmieścili róże od polskich czcicieli św. Rity w wyjątkowo wielu miejscach. Sześć bukietów rozmieszczono tradycyjnie wokół grobu świętej. Aż dziewięć bukietów znalazło się w okolicy ołtarza: cztery podłużne bukiety na stopniach, jeden średni pod amboną i jeden pod figurą Matki Bożej, jeden podłużny pod ołtarzem i dwa małe na samym ołtarzu. Na największym bukiecie, umieszczonym pod ołtarzem, jak poprzednio zamieściliśmy biało-czerwoną wstęgę z napisem „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi”.

Ponadto, trzy małe bukiety zostały umieszczone w bocznej kaplicy św. Mikołaja z Tolentino. Aby dodatkowo podkreślić tę oprawę, nasi włoscy przyjaciele ustawili pod figurą świętego także 62 elektryczne świece, dzięki którym dar naszych Dobrodziejów będzie jeszcze piękniejszy!