Nie dla finansowania in vitro! Petycja do Prezydenta RP

grudzień 2023
Nie dla finansowania in vitro! Petycja do Prezydenta RP

Nie dla finansowania in vitro! Petycja do Prezydenta RP

Życie wielu tysięcy poczętych dzieci jest w rękach prezydenta Andrzeja Dudy, po tym, jak Sejm przegłosował haniebną nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, a Senat zamierza poprzeć projekt. Aby uniknąć rozlania na masową skalę procederu in vitro, a wraz z nim, sprowadzenia na świat dzieci, które następnie trafią do zamrażarek, apelujemy do Prezydenta RP o zawetowanie ustawy.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która zakłada refundację metody in vitro z budżetu państwa. Pewne jest także to, że w najbliższym czasie nowelizacji tej ustawy dokona Senat zdominowany przez posłów centro-lewicowych. Oznacza to, że ustawa trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy, który będzie miał 21 dni na podjęcie decyzji ws. podpisania lub odmowy podpisania tego aktu.

Szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek zapowiedział, że według jego wiedzy Andrzej Duda „nie będzie blokował projektu ustawy o refundacji in vitro”. My jednak oczekujemy, że w rzeczywistości Prezydent RP, jako zadeklarowany katolik, zachowa się właściwie – zawetuje ustawę uchwaloną przez obie izby polskiego parlamentu. Trzeba powiedzieć to wprost, urodzenie jednego dziecka w zamian za zamrożenie pięciu to eugenika. Polacy również nie zdają sobie sprawy z niskiej skuteczności tego typu zabiegów - od 50 do nawet 61 procent prób kończy się śmiercią małego człowieka!

Pokażmy wspólnie, że nie ma naszej zgody na finansowanie z budżetu państwa niemoralnych procedur żerujących na ludzkiej tęsknocie do posiadania potomstwa. Podatki to pieniądze, które przekazujemy do budżetu my wszyscy - mamy więc prawo upomnieć się o godne ich wykorzystanie. Takim wykorzystaniem z pewnością nie będzie refundacja procedury in vitro, w ramach której dokonuje się eugenicznej selekcji ludzi na zdolnych do rozwoju i urodzenia oraz tych, którzy trafią do zamrażarki. Dlatego też apelujemy o podpisywanie linkowanej petycji, której kopia trafi drogą elektroniczną na adres Kancelarii Prezydenta RP. Prosimy również o udostępnianie strony z petycją w mediach społecznościowych i przesyłanie jej do znajomych.