Kalendarz z Matką Bożą na 2024 rok już w polskich domach!

listopad 2023
Kalendarz z Matką Bożą na 2024 rok już w polskich domach!

Kalendarz z Matką Bożą na 2024 rok już w polskich domach!

Już po raz 23. w wielu katolickich domach w całej Polsce zagościł kalendarz z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej! „366 dni z Maryją” – bo taki jego tytuł, gdyż przyszły rok jest rokiem przestępnym – trafił w listopadzie do 389 000 osób. Cechują go wszystkie niezmienne elementy naszych kalendarzy: zaznaczone najważniejsze święta religijne i państwowe, wspomnienia liturgiczne świętych, zdjęcia polskich krajobrazów i zabytków oraz oblicze Matki Najświętszej. A oprócz tego - szkaplerze.

Zbliża się koniec starego roku. Już niedługo nastanie nowy, 2024 – dlatego właśnie wysłaliśmy naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom kolejną edycję uwielbianego przez Polaków Maryjnego kalendarza. Jak co roku, Przyjaciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi mogą liczyć na rzetelne kalendarium opracowane z myślą o polskich katolikach, zawierające nie tylko wolne od pracy święta religijne i państwowe, ale także uroczystości nieobowiązkowe, wspomnienia liturgiczne świętych i szczególnie czczonych w Polsce wizerunków Matki Bożej.

Tych wszystkich duchowych korzyści dopełniają piękne zdjęcia polskich krajobrazów i zabytków, pozwalające poznać na nowo i zachwycić się wyjątkowymi zakątkami naszej katolickiej Ojczyzny. W tym wydaniu kalendarza Polacy zobaczą m.in. Świętą Lipkę, Lutowiska czy Jurę Krakowsko-Częstochowską. Na te piękne miejsca spogląda swoim opiekuńczym spojrzeniem Matka Boża Fatimska z figury, która cudownie zapłakała w Nowym Orleanie w 1972 roku – najbardziej rozpoznawalny element naszego kalendarza.

Tym razem tematyką „366 dni z Maryją” są szkaplerze – wyjątkowe sakramentalium, za którego pobożne noszenie Matka Boża obiecała swoim czcicielom wspaniałe przywileje i łaski! Z naszego kalendarza Przyjaciele i Dobrodzieje dowiedzą się nie tylko, jaka jest historia i znaczenie teologiczne tego wielkiego daru Niebos dla ludu Bożego, ale też jakie rodzaje szkaplerzy pojawiły się na przestrzeni wieków w historii Kościoła.