Nie spoczywamy w walce o polską szkołę

2024-12-06 00:00:00
Nie spoczywamy w walce o polską szkołę

Podczas wielkiej demonstracji przeciw niszczeniu polskiej edukacji w Warszawie 1 grudnia padły – w treści listu skierowanego do Prezydenta RP –  mocne zobowiązania organizatorów i podmiotów popierających: „Bronić niewinności naszych dzieci – PRZYSIĘGAMY! Bronić praw rodziców – PRZYSIĘGAMY! Bronić prawych nauczycieli – PRZYSIĘGAMY!”. Jednym z sygnatariuszy listu do głowy państwa oraz organizatorów protestu pod hasłem „TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!” jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Demonstracja obywatelskiego sprzeciwu, zorganizowana 1 grudnia w stolicy Polski, była reakcją na ogłoszenie 31 października br. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projektu rozporządzenia, zawierającego propozycje zmian w  programie nauczania oraz wprowadzenie nowych przedmiotów: edukacji obywatelskiej i edukacji zdrowotnej dla szkół podstawowych oraz dla szkół ponadpodstawowych.

 

Z treści tych zmian widać, że ekipa, która przejęła kontrolę nad polską edukacją zatraciła poczucie rzeczywistości i straciła kontakt z środowiskiem rodziców, wymuszając nieakceptowalne zmiany, uderzające w naukę moralności i normalną rodzinę.

Pomysły forsowane przez minister edukacji Barbarę Nowacką zakładają m.in. seksualizację dzieci już od 4 klasy szkoły podstawowej niszczenie instytucji małżeństwa oraz traktowanie aborcji jako zwykłego zabiegu medycznego.

 

Nie godząc się na takie zabiegi lewicowych decydentów w Ministerstwie Edukacji Narodowej, mających przyzwolenie koalicji rządzącej, wystosowali list do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym zwracają się o zastopowanie niszczycielskiej rewolucji, deprawującej młode pokolenie.

 

liście  tym czytamy m.in.: W sprawie niewinności naszych dzieci, w sprawie dobrej i bezpiecznej edukacji nie ma kompromisów. Jako rodzice, nauczyciele, pedagodzy, eksperci przedmiotowi i prawnicy – zjednoczeni pod wspólnym hasłem „TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!” – żądamy od władz państwowych uszanowania konstytucyjnego i naturalnego prawa pierwszeństwa wychowawczego rodziców; uznania, że rolą szkoły jest uczyć i wychowywać w granicach zakreślonych zgodą rodziców, ich przekonaniami i wiarą. Jak wyraziliśmy to we wspólnej Deklaracji kończącej niedzielną manifestację, „upominamy się o nasze niezbywalne, nienaruszalne i przyrodzone prawa, potwierdzone w Konstytucji RP: rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 ust. 1 zd. 1) i rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 53 ust. 3)”.
Łączy nas także przekonanie, że polska oświata i edukacja, stosownie do Preambuły Konstytucji RP, winna wychowywać obywateli wdzięcznych naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach. (...) Niewinność naszych dzieci, podobnie jak sprawy życia, wolności czy rodziny, to nie jest kwestia obyczajowa. Nie może być przedmiotem politycznych targów i kompromisów. To sprawa naturalnej, poświadczonej konstytucyjnie i w prawie międzynarodowym pozycji rodziny, „naturalnej i podstawowej komórki społeczeństwa”, która jest „uprawniona do ochrony ze strony społeczeństwa i państwa”, jak również potwierdzenia, że „rodzice korzystają z prawa pierwszeństwa, jeżeli chodzi o wybór wykształcenia dla swych dzieci” (Powszechna Deklaracja Praw Człowieka).

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.