Podczas wielkiej demonstracji przeciw niszczeniu polskiej edukacji w Warszawie 1 grudnia padły – w treści listu skierowanego do Prezydenta RP – mocne zobowiązania organizatorów i podmiotów popierających: „Bronić niewinności naszych dzieci – PRZYSIĘGAMY! Bronić praw rodziców – PRZYSIĘGAMY! Bronić prawych nauczycieli – PRZYSIĘGAMY!”. Jednym z sygnatariuszy listu do głowy państwa oraz organizatorów protestu pod hasłem „TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!” jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
Demonstracja obywatelskiego sprzeciwu, zorganizowana 1 grudnia w stolicy Polski, była reakcją na ogłoszenie 31 października br. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projektu rozporządzenia, zawierającego propozycje zmian w programie nauczania oraz wprowadzenie nowych przedmiotów: edukacji obywatelskiej i edukacji zdrowotnej dla szkół podstawowych oraz dla szkół ponadpodstawowych.
Z treści tych zmian widać, że ekipa, która przejęła kontrolę nad polską edukacją zatraciła poczucie rzeczywistości i straciła kontakt z środowiskiem rodziców, wymuszając nieakceptowalne zmiany, uderzające w naukę moralności i normalną rodzinę.
Pomysły forsowane przez minister edukacji Barbarę Nowacką zakładają m.in. seksualizację dzieci już od 4 klasy szkoły podstawowej niszczenie instytucji małżeństwa oraz traktowanie aborcji jako zwykłego zabiegu medycznego.
Nie godząc się na takie zabiegi lewicowych decydentów w Ministerstwie Edukacji Narodowej, mających przyzwolenie koalicji rządzącej, wystosowali list do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym zwracają się o zastopowanie niszczycielskiej rewolucji, deprawującej młode pokolenie.
W liście tym czytamy m.in.: W sprawie niewinności naszych dzieci, w sprawie dobrej i bezpiecznej edukacji nie ma kompromisów. Jako rodzice, nauczyciele, pedagodzy, eksperci przedmiotowi i prawnicy – zjednoczeni pod wspólnym hasłem „TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!” – żądamy od władz państwowych uszanowania konstytucyjnego i naturalnego prawa pierwszeństwa wychowawczego rodziców; uznania, że rolą szkoły jest uczyć i wychowywać w granicach zakreślonych zgodą rodziców, ich przekonaniami i wiarą. Jak wyraziliśmy to we wspólnej Deklaracji kończącej niedzielną manifestację, „upominamy się o nasze niezbywalne, nienaruszalne i przyrodzone prawa, potwierdzone w Konstytucji RP: rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 ust. 1 zd. 1) i rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 53 ust. 3)”.
Łączy nas także przekonanie, że polska oświata i edukacja, stosownie do Preambuły Konstytucji RP, winna wychowywać obywateli wdzięcznych naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach. (...) Niewinność naszych dzieci, podobnie jak sprawy życia, wolności czy rodziny, to nie jest kwestia obyczajowa. Nie może być przedmiotem politycznych targów i kompromisów. To sprawa naturalnej, poświadczonej konstytucyjnie i w prawie międzynarodowym pozycji rodziny, „naturalnej i podstawowej komórki społeczeństwa”, która jest „uprawniona do ochrony ze strony społeczeństwa i państwa”, jak również potwierdzenia, że „rodzice korzystają z prawa pierwszeństwa, jeżeli chodzi o wybór wykształcenia dla swych dzieci” (Powszechna Deklaracja Praw Człowieka).
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy