Mieszkańcy Hamburga protestują przeciw budowie buddyjskiej świątyni na placu Neue Pferdemarkt. Utworzyli komitet protestacyjny i ślą petycje do władz dzielnicy, aby zapobiec budowie.
Do sprzeciwu wobec budowy wysokiej na 6 m stupy, zakończonej pozłacaną szpicą, oprócz troski o zachowanie dotychczasowego wyglądu architektonicznego tej części miasta, popycha ich także obawa, że wzniesienie tej budowli skłoni miejscowych muzułmanów do budowy minaretów.
Hamburg jest centrum radykalnego islamu w Niemczech. Jak przypomina „Rzeczpospolita”, to tam mieszkali trzej piloci, którzy 11 września 2001 roku skierowali uprowadzone samoloty na cele w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Zdaniem kontrwywiadu w mieście działa około 200 zwolenników dżihadu, świętej wojny przeciwko niewiernym. Wszystkie meczety są pod obserwacją kontrwywiadu i policji.
W Hamburgu mieszka kilka tysięcy buddystów - Niemców oraz kilkunastotysięczna wspólnota buddyjska złożoną z imigrantów z Azji. Jest to pod względem liczebności trzecia, po chrześcijanach i muzułmanach wspólnota religijna miasta.
Podobnie jest w całych Niemczech. Na 50 mln chrześcijan przypada 4,3 mln muzułmanów oraz prawie 400 tys. buddystów, z czego 150 tys. to Niemcy, którzy praktykują buddyzm – informuje „Rz”.
Niemieccy buddyści starają się, by ich religia uzyskała taki sam status, jaki mają Kościoły chrześcijańskie oraz judaizm. Dzięki temu nauka buddyzmu mogłaby wkroczyć do szkół na tych samych prawach jak np. nauka religii chrześcijańskiej.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.