Mieszkańcy Hamburga protestują przeciw budowie buddyjskiej świątyni na placu Neue Pferdemarkt. Utworzyli komitet protestacyjny i ślą petycje do władz dzielnicy, aby zapobiec budowie.
Do sprzeciwu wobec budowy wysokiej na 6 m stupy, zakończonej pozłacaną szpicą, oprócz troski o zachowanie dotychczasowego wyglądu architektonicznego tej części miasta, popycha ich także obawa, że wzniesienie tej budowli skłoni miejscowych muzułmanów do budowy minaretów.
Hamburg jest centrum radykalnego islamu w Niemczech. Jak przypomina „Rzeczpospolita”, to tam mieszkali trzej piloci, którzy 11 września 2001 roku skierowali uprowadzone samoloty na cele w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Zdaniem kontrwywiadu w mieście działa około 200 zwolenników dżihadu, świętej wojny przeciwko niewiernym. Wszystkie meczety są pod obserwacją kontrwywiadu i policji.
W Hamburgu mieszka kilka tysięcy buddystów - Niemców oraz kilkunastotysięczna wspólnota buddyjska złożoną z imigrantów z Azji. Jest to pod względem liczebności trzecia, po chrześcijanach i muzułmanach wspólnota religijna miasta.
Podobnie jest w całych Niemczech. Na 50 mln chrześcijan przypada 4,3 mln muzułmanów oraz prawie 400 tys. buddystów, z czego 150 tys. to Niemcy, którzy praktykują buddyzm – informuje „Rz”.
Niemieccy buddyści starają się, by ich religia uzyskała taki sam status, jaki mają Kościoły chrześcijańskie oraz judaizm. Dzięki temu nauka buddyzmu mogłaby wkroczyć do szkół na tych samych prawach jak np. nauka religii chrześcijańskiej.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.