Niemieckie rewolucje. Najnowszy numer ”Polonia Christiana” już w sprzedaży

2016-08-31 00:00:00
Niemieckie rewolucje. Najnowszy numer ”Polonia Christiana” już w sprzedaży

Dlaczego Niemcy odsuwają się od Boga? Czy państwo niemieckie rozliczyło się ze swoją przeszłością oraz jak zmienia się stosunek niemieckich obywateli do imigrantów? Tematem przewodnim 52 numeru magazynu „Polonia Christiana” jest nasz zachodni sąsiad – Niemcy. O tym i o wielu innych ważnych sprawach będą mogli Państwo przeczytać już od 1 września.

 

Na łamach magazynu „Polonia Christiana” ks. prof. Tadeusz Guz zagłębia się w duszę Niemców oraz wyjaśnia dlaczego Hegel nazywał ich „aniołami szatana”. Prof. Tadeusz Marczak nakreśla nam jak wygląda prowadzona do dziś niemiecka ekspansja, a Marcin Austyn przygląda się wstrząsającemu nazistowskiemu planowi inżynierii genetycznej na ziemiach Polski: Już w okresie drugiej wojny światowej Niemcy opracowali dokładny plan podporządkowania sobie terenów położonych za ich wschodnią granicą. Brutalna, masowa eksterminacja Polaków, Ukraińców czy Rosjan nie wchodziła w grę. Trzeba było poszukać „miękkich” rozwiązań, skutecznie wspomagających pomniejszenie niechcianych populacji. Postawiono zatem na promocję aborcji, rozdzielanie rodzin wskutek emigracji ekonomicznej, stłoczenie ludzi w miastach i „cichą sterylizację”. Tak osłabiane, niechciane narody miały się degradować do czasu, gdy pleniący się Niemcy będą mogli zastąpić „słabe” populacje.

 

W najlepszym ilustrowanym magazynie dla polskich katolików przeczytamy także o fali nienawiści, z którą musiał zmierzyć się kardynał Robert Sarah wyłącznie za swą troskę o cześć dla Najświętszego Sakramentu. Zupełną niespodzianką dla wielu okaże się też tekst o prawdziwym obliczu świętego Franciszka z Asyżu.

 

Polecamy także materiał o młodzieży, która całkowicie „odbiła” z lewej na prawą stronę. Krzysztof Gędłek wskazuje na to, co skłoniło polską młodzież do przyjęcia postawy tak odmiennej od tej serwowanej przez ich rodziców.

 

W najnowszym numerze nie zabraknie także głosu naszych stałych komentatorów. Grzegorz Braun podejmuje temat podporządkowywania historii pod dyktando linii politycznych a Andrzej Pilipiuk ubolewa nad upadkiem drobnego handlu i rzemiosła.

 

Tylko na łamach naszego pisma Jarosław Szarek, nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej, przybliża nieznaną twarz noblisty i wybitnego katolickiego pisarza - Henryka Sienkiewicza. Jan Gać natomiast zabiera nas w podróż do Ostii, miasta św. Augustyna.

 

Ponadto w numerze ks. prof. Waldemar Chrostowski odpowiada na pytanie Czy wolno jeszcze nawracać żydów?, a Bogna Białecka przestrzega zgubnymi skutkami korzystania z medytacji new age i jogi.

 
Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” od czwartku 1 września kupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych, a także – po obniżonej cenie - w ebooku za pomocą serwisu ePCh24.pl. Zachęcamy również do zamawiania najnowszego wydania pisma na stronach Księgarni Kontrrewolucji do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata.   
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!