Niepełnosprawni DLA ŻYCIA: zapraszamy na grudniowy kongres do Krakowa

2016-11-29 00:00:00
Niepełnosprawni DLA ŻYCIA: zapraszamy na grudniowy kongres do Krakowa
Na zachodzie twierdzi się, że osoby niepełnosprawne nie są godne życia. Mówi się, że są społeczeństwu niepotrzebne. Kongres wartości życia osób niepełnosprawnych ukaże, że jest to błędne myślenie. Bo osoby niepełnosprawne nie tylko mają prawo do życia, rozwoju, ale swoją obecnością nas ubogacają.

KONGRES WARTOŚCI ŻYCIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - „NIEPEŁNOSPRAWNI DLA ŻYCIA”


Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniem na portalu facebook oraz do obejrzenia filmy z udziałem dr Bawera Aondo-Akaa promującego kongres:

https://www.facebook.com/events/1783586468549576
/

http://www.pch24.pl/tv,dr-bawer-aondo-akaa--sa-ludzie--ktorzy-mowia--ze-nie-powinienem-zyc--bo-jestem-niepelnosprawny-,47695

Termin:

3 grudnia 2016


 

Miejsce:

ul. Podzamcze 8 - Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie

 

 

PROGRAM:

9:00 – powitanie i wprowadzenie


9:20 – 9:40 – Anna Maria Siarkowska (poseł klubu Kukiz 15)


9:40 – 10:00 - Marek Jurek (europoseł Prawicy Rzeczypospolitej)


10:00 – 10:20 – prof. zw. dr hab. Janina Wyczesany (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) „Wizerunek osoby niepełnosprawnej w różnych sytuacjach życiowych”


10:20 – 10:40 – prof. zw. dr hab. Bogdan Chazan „Dziecko niepełnosprawne przed urodzeniem”


10:40 – 11:00 - o. prof. zw. dr hab. Stanisław Hałas (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie)


11:00 – 11:20 dr Joanna Banasiuk (Ordo Iuris)


11:20 – 11:40 dr Mirosław Boruta (Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Prawo i Sprawiedliwość) – „Człowiek wśród ludzi. Niepełnosprawność z perspektywy cywilizacji życia”


11:40 – 12:00 dr Anna Gagat - Matuła (instytut Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) – „Macierzyństwo kobiet (nie)pełnosprawnych”


12:00 przerwa kawowa


12:30 – 12:50 mgr Mariusz Dzierżawski (fundacja Pro - Prawo do Życia) – „Cel Fundacji Pro: poruszyć sumienia”


12:50 – 13:10 dr Marta Cywińska (SGGW w Warszawie, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Edukacji i Kultury) – „Wartości – emocje – twórczość: o wychowaniu chłopca z Zespołem Aspergera”


13:10 – 13:30 dr hab. Tomasz Kornecki (Instytut Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) – „Prawa osoby niepełnosprawnej w oparciu o regulacje Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku”


13:30 – 13:50 o. mgr Łukasz Mikołajczyk FDP (Drabina Jakubowa) – „Wpływ osoby niepełnosprawnej na wolontariuszy na przykładzie rekolekcji Drabiny Jakubowej”


13:50 – 14:10 mgr Barbara Turek – „Samodzielność - sposób na szczęśliwe życie”


14:10 – 14:30 mgr Bartosz Remin – „Błędy w prezentacji wizerunku osoby niepełnosprawnej w mediach”


14:30 – 14:50 mgr Natalia Gretka i mgr Adam Gretka „Życie jest cudem”


14:50 – 15:10 mgr Barbara Pajchert (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) – „Niepełnosprawność w blogosferze”


15:10 – 15:20 mgr Grażyna Aondo - Akaa (Instytut Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) – „Znaczenie miłości i małżeństwa w życiu osoby niepełnosprawnej”


15:20 – 15:30 dr Bawer Aondo - Akaa (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) – „Godność osoby z niepełnosprawnością w nauczaniu Kościoła Katolickiego”


15:30 – 15:45 podsumowanie naukowej części obrad


15:45 - 17:00 – przerwa obiadowa


CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA


17:00 pokaz krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Konrad i przyjaciele” w reżyserii Huberta Wawrzkowicza


17:20 mgr Aleksandra Barczyk (Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie) – „Terapeutyczna rola teatru”


17:40 mgr Karol Mroziński – „Manufaktura radości. Fotografia organiczna w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną”


18:00 wieczór autorski poetki Marty Dąbkowskiej


Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa Specjalnego ośrodka Szkolna wychowawczego w Chrzanowie, Fotoklubu Trzebińskiej Kinematografii przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini i pracowni fotograficznej prowadzonej przez Karola Mroziewskiego.



Wstęp na Kongres jest wolny od opłat i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.


Patronat nad kongresem objął Instytut Ks. Piotra Skargi oraz portal PCh24.pl

Zapraszamy!


Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego przypadających na rok 2024 kierujemy do naszych Przyjaciół, Darczyńców i Czytelników życzenia przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Niech te słowa będą dla wszystkich Państwa zwiastunem pięknych chwil w rodzinnym gronie podczas tegorocznych Świąt oraz w całym 2025 roku.
W trudnych okresach polskiej historii z Podhala często płynął głos rozsądku i przywiązania do polskości. Dzisiaj, w obliczu niszczenia polskiej szkoły przez lewackich ideologów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Górale chcą wyrazić swój sprzeciw i upomnieć się o normalność procesu edukacji. W sobotę 21 grudnia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci organizują manifestację w Parku Miejskim w Nowym Targu. Protest odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Za wymysły lewackich propagandzistów płacimy wszyscy w podniesionych cenach nośników energii, nowych podatkach i poprzez ukryte koszty, windujące wydatki na produkcję, usługi i funkcjonowanie gospodarstw domowych. O tym, w jaki sposób tzw. walka o ochronę klimatu będzie rzutowała na drenowanie budżetów rodzin i firm dowiemy się na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu 19 grudnia w „Domu Technika”. Tytuł spotkania z dr. Mariuszem Błochowiakiem to „Oszustwo klimatyczne – przyczyny zmian klimatu”.
Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście na świat Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze dni przybliżające nas do Bożego Narodzenia, zwróćmy nasze myśli do betlejemskiej stajenki i zaczerpnijmy nadziei na osobiste odrodzenie. Oddajmy się modlitwie przygotowującej nas do Narodzin Pana i skorzystajmy z rekolekcji prowadzonych przez O. Jana Strumiłowskiego OCist, udostępnionych na kanale PCh24TV. Pomóżmy w ich promocji, aby dotarły do jak najszerszego grona osób.